FinExpert.e15.cz

Ztráty pokračují

Nasdaq Composite propadl o 2,2 %


Minulý týden americké akciové trhy opět klesaly. Nejvíce si pohoršil index Nasdaq Composite, když propadl o 2,2 % na 1940,5 bodu. Procento ubral index S&P 500 na 1109,8 bodu a nejméně ztratil tradiční Dow Jones index, když zaznamenal 0,5% pokles na 10 186,9 bodu. Malou útěchou může být, že ztráty nebyly tak výrazné jako předminulý týden, kdy hlavní indexy ubraly přes 3 %.

Pokud jde o výkonnost indexů od začátku roku, pak musíme konstatovat, že všechny tři jsou již ve ztrátě. Nejvíce Nasdaq Composite –3,1 %, následován Dow Jones indexem –2,6 % a indexem S&P 500 –0,2 %. Přitom ještě předminulý týden končil alespoň S&P 500 v plusovém teritoriu.

Fed, Yahoo! a Adobe
Jediné dva růstové dny byly minulý týden úterý a středa. V úterý investoři čekali na zasedání americké centrální banky Fed. Všeobecně se čekalo, že Fed ponechá úrokové sazby beze změny. To se nakonec stalo. Jinými slovy, úrokové sazby zůstávají na 1 %, tedy více než 40letém minimu. Ve středu pak pomohly dobrá čísla o inflaci a v neposlední řadě zvýšené doporučení na akcie Yahoo!.

Naopak pondělí, čtvrtek a pátek byly ve znamení poklesů. Nicméně i přes celkově pesimistickou náladu někteří investoři realizovali zajímavé zisky. Tak např. se dařilo společnosti Adobe Systems. Ta překvapila výsledky za fiskální 1Q (končící v únoru), když přebila odhady analytiků jak v zisku, tak v obratu. Zisk dosáhl 50 centů na akcii (o 10 centů nad odhady) při obratu 423,3 mil. USD (meziroční růst +43 %). Nebylo tak divu, že reakce investorů byla nadmíru pozitivní; i přes páteční propad akcie Adobe Systems posílily o 9 %.

Tento týden se čekají další ekonomická data, např. GDP za 4Q, PPI či důvěra spotřebitelů.

Doma: KB nad 3000
Měřeno indexem PX 50 si tuzemská burza opět polepšila. V pátek uzavíral index PX 50 nad hranicí 800 bodů a za celý týden si připsal téměř 1,5 %. Z jednotlivých titulů se dařilo zejména Komerční bance, ta posílila o 5 % a dostala se nad 3000 Kč. Úspěšný týden zažily také akcie tabákové firmy Philip Morris, když se obchodovaly za téměř 20 500 Kč.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená