FinExpert.e15.cz

Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou

Oberbank změnila sazebník k 1.7.2011, ČSOB k 1.8.2011.
Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou

Obě banky nabízejí nové produkty a služby, otázkou je, nakolik jsou pro běžné klienty přínosné a nakolik jim ušetří výdaje. Jak jsme uvedli ve včerejším článku výběr poplatků za první čtvrtletí stoupl o 5,5 %.

Oberbank – Nový privátní účet Žirokonto Plus

Oberbank od 1. 7. 2011 oznamuje celkem dost novinek. První z nich je změna Rámcové smlouvy o poskytování platebních služeb, další se týkají jak plateb a platebních karet, tak i úvěrů a hypoték.

Podle mluvčí Oberbank Moniky Heiserové nový privátní účet Žirokonto Plus představuje rozšíření nabídky produktů o účet s paušální cenou, účet Žirokonto s produkty a službami placenými zvlášť zůstává nadále v nabídce. Vedení účtu Žirokonto Plus nás bude stát 79 korun měsíčně, výběry z bankomatů v síti Oberbank v ČR a bankomatů ČSOB na Slovensku budou zdarma.

O 10 korun zdraží výběr z účtu na pobočce, v korunách i v jiné měně. Nově zaplatíme 50 korun a u cizí měny 50 korun + 1%. Pokud budete zadávat příkaz k úhradě na přepážce, připravte si o 10 korun více než původně, tedy 40 korun. Služba Spěšná platba do jiné banky zdražuje z 60 na 100 korun.

Některé změny od začátku července

Položkanyní (od 1.11.2009)nově (od 1.7.2011)
Výběr z účtu v Kč40 Kč50 Kč
Výběr z účtu v jiné měně40 Kč + 1%50 Kč + 1%
Příkaz k úhradě podaný na přepážce30 Kč40 Kč
Spěšná platba do jiné banky60 Kč100 Kč

U zahraničního platebního styku se o 150 korun snižuje sazba, pokud uvedeme neúplné údaje o příjemci platby a zároveň se nově nabízí možnost odvolat platbu před jejím provedením, kdy je nová služba zpoplatněna 200 korunami. Při vrácení neproplaceného šeku si nově banka účtuje 750 korun.

Používáte platební kartu Maestro či MasterCard? U běžného účtu Žirokonta si nyní za vedení karty ročně připlatíte 40 korun. Pokud budete využívat nový účet Žirokonto Plus, budete mít tuto službu zdarma, stejně tak i výběr z bankomatu Oberbank v ČR. Budete-li chtít vybrat hotovost na Slovensku, Oberbank nově nabízí možnost výběru prostřednictvím bankomatu ČSOB, za výběr zaplatíte 12 korun. Prostřednictvím nově nabízené služby CashBack vyberete zadarmo. V síti bankomatů ostatních bank se cena 80 korun + 0,5 % z částky nemění.

U platebních karet ještě chvíli zůstaneme. Pokud požádáte o předčasné vydání platební karty, cena se zdvojnásobila – zaplatíte 300 korun a při ztrátě nebo poškození se cena dokonce ztrojnásobila – z původní stovky se zvedla opět na 300 korun.

Banky: V létě zlevníme i podražíme

Banky: V létě zlevníme i podražíme

Výběr bankovních poplatků za 1. čtvrtletí 2011 opět významně vzrostl.

Příjemné změny připravila banka uživatelům karty Diners Club Oberbank, Diners Club ČSA a Diners Club Golf – téměř o polovinu totiž zlevnila roční poplatek za kartu i za dodatkovou kartu. Oberbank také rozšiřuje nabídku o kreditní kartu Diners Club White. Za vedení karty zaplatíte ročně 1 490 korun, za vedení dodatkové karty 790 korun. Mění se i poplatek za výběr hotovosti z bankomatu – dnes zaplatíte 4 % z částky, od července 39 korun + 2%.

Oberbank také rozšiřuje nabídku u kontokorentu – pokud ze strany klienta dojde ke změně smluvních podmínek, bude se mu z částky odečítat poplatek 0,2 – 1%, minimálně však 200 korun. Při zažádání o bezúčelový spotřebitelský úvěr se minimální poplatek zvedá dvojnásobně na 1 000 korun.

U StandardHypotéky a KombiHypotéky nově banka nabízí čerpání hypotečního úvěru na návrh na vklad do katastru nemovitostí zase za 1 000 korun. Za zpracování úvěrového případu u FlexiHypotéky se dosud platilo jednotně 0,70 % z částky (min. 8 000 – max. 25 000 Kč), nyní bude poplatek posuzován individuálně v maximální výši až 1,5 % z částky. Nový je i produkt Hypotéka bez hranic – jedná se o hypoteční úvěr na pořízení nemovitosti v zahraničí.

Využíváte noční trezor? Měsíční poplatky a záloha na kazetu je nadále za 100 korun, ovšem za novou službu Záloha – vratná kauce – na klíč k sejfové schránce zaplatíme 4 000 korun. Poslední změnou je připočítání DPH k vybraným poplatkům a potvrzení, přičemž jejich základní cena se nemění.

Oberbank plánuje měnit sazebníky s ohledem na vývoj trhu, doplňuje ještě Heiserová.

ČSOB – Platební prázdniny

ČSOB připravuje změny sazebníku k 1. srpnu 2011. Majitele debetních, kreditních a úvěrových karet jistě potěší, že bude vklad hotovosti bankomatem ČSOB zdarma.

Nově banka nabízí majitelům životního pojištění Maximal Profit, Maximal Profit Z a Maxík tzv. platební prázdniny. Tento produkt má stanoveny jasné hranice – za dobu trvání pojištění je můžete využít maximálně 3x. Jedny platební prázdniny nesmí přesáhnout hranici 3 let a pro poskytnutí této služby je podmínkou mít na tomto běžném pojistném zaplaceno minimálně 25 000 korun.

U tuzemského platebního styku připravila ČSOB drobnou novinku – klient má převody mezi svými účty zdarma. Pokud ovšem jejich frekvence nepřesáhne 1 000 převodů měsíčně, pak zaplatí za převod stanovenou částku 9 korun. Při vkládání hotovosti na běžný účet ušetříme 9 korun, nově nám banka tuto službu bude nabízet zdarma.

Také u výměny bankovek nebo mincí bude banka benevolentnější – z původních 49 kusů vydaných i přijatých, zvyšuje limit kusů na 100 – jedné nominální hodnoty. Do tohoto počtu nabízí službu stále zdarma. Vlastníte běžně poškozenou tuzemskou bankovku? Její výměnu nebo připsání nabídne ČSOB za nulový poplatek.

Změny ČSOB

Položkanyní (od 1.5.2011)nově (od 1.8.2011)
Vklad hotovosti bankomatem ČSOB6 Kčzdarma
Zpracování hotovosti připisované na běžný účet9 Kčzdarma
Výměna poškozených tuzemských bankoveknenabízenozdarma
Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

No právě, já teda měnil bankovku naposledy v KB prot...
pepik
3. 7. 2011, 13:37
Právě v ČSOB mi beze slova před nedávnem vyměnili ti...
Evropan
3. 7. 2011, 12:40
Docela mě uviduje jestli ČSOB dodnes opravdu nenabíz...
pepik
3. 7. 2011, 10:59

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená