FinExpert.e15.cz

Změny sazebníku Komerční banky

S příchodem ledna se klienti Komerční banky musí připravit na změny v sazebníku.
Změny sazebníku Komerční banky

Majitele kreditních karet zaplatí při výběru z bankomatu jiné banky i nadále 1% poplatek. Minimálně však dají dvakrát tolik – nově 100 Kč, podle starého sazebníku to bylo 50 Kč.

Banka mění poplatek za přístup k transakční historii. Za jednu stranu elektronického archivního výpisu zaplatíte místo současných 5 Kč za stránku 1 Kč, u papírového výpisu bude snížena cena za jednu stranu z 5 Kč na 2,50 Kč. Za tisk za papír však připočtěte za tento výpis 100 Kč.

U Prima karty, Elektronické karty, UNI karty, Embosované karty, Embosované G2 karty a Zlatých karet (Visa, MasterCard) se sjednocuje poplatek za výběr hotovosti na přepážce v tuzemsku i zahraničí (Cash Advance) na 1 %, minimálně 100 Kč. U tuzemského výběru činí v současnosti poplatek 1 %, minimálně 30 Kč a u zahraničního 1,7 %, minimálně 200 Kč. U Platinové karty MasterCard je služba zdarma.

Zapomětliví klienti

Expresní odblokování platební karty při pětkrát chybně zadaném PIN kódu bude poskytováno zdarma, a to do 30 minut. Vydání duplikátu karty či náhradní karty po stoplistaci vás ale bude stát 200 Kč.

Poplatek za expresní vydání platební karty a PIN kódu banka snížila na 1 500 Kč u všech typů platebních karet, podle starého sazebníku jste zaplatili 4 000 Kč. Pokud však ztratíte debetní platební kartu v zahraničí a potřebujete si ji nechat vydat v zahraničí, zaplatíte původních 4 000 Kč.

U debetních karet v sazebníku přibude poplatek za změnu týdenních limitů přes Expresní linku (14 Kč) a přes přepážku (59 Kč). Přes službu MojeBanka za tuto transakci neplatíte nic. Tyto dva poplatky nově platí i pro prestižní kreditní Zlatou kartu.

Nově a zdarma bude mít klient možnost zadávat trvalé příkazy k úhradě na účty dceřiných a partnerských společnosti Komerční banky (KP, MPSS, IKS KB, PF KB). Zdarma i bez použití sběrného boxu budou také automatické převody a povolení k inkasu, včetně SIPO.

U Dětského konta si doposud banka účtovala 2 Kč za Příplatek za platbu zpracovanou prostřednictvím mezibankovního platebního styku. Od nového roku bude tato služba zadarmo.

Pokud přes přepážku vložíte více jak 50 kusů mincí, bude si banka účtovat 3 % z celkové částky, minimálně 100 Kč, namísto původních 2 % a 100 Kč. Stejně se platba zvyšuje i u ostatních případů výměny Kč.

U termínovaných a spořicích účtů bude zaslání jednoho papírového výpisu z účtu zdarma, stejně tak i výběr hotovosti při rušení účtu.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená