FinExpert.e15.cz

ZLATÉ MINCE: Olympijská medaile i pro Vás

Hodnota ušlechtilého kovu, design a významná událost je trojjediné spojení, které lákalo lidstvo od nepaměti.

Jaký by to byl sportovní výkon, kdyby nebyl odměněn medailí, jak jinak připomenout významné milníky v dějinách lidstva a národů než hodnotou pamětní mince! Myšlenka Olympijských her je stále živá a ani překotnost moderní doby ji nemůže přehlušit, naopak dodává tomuto sportovnímu svátku velkolepých rozměrů. Na cenný olympijský kov však mohou dosáhnout jen ti nejlepší a nejvytrvalejší z nás. Ostatní, kdo po cenném kovu touží, ale nemusejí zůstat bez medaile! Mohou totižsáhnout po medaili pamětní. Společnost Zlaté mince – Numismatika nabízí limitovanou edici pamětní medaile Olympijské hry Peking, a to ve zlatě a ve stříbře.

Obě medaile jsou ozdobeny čínskými motivy, na rubové straně opisuje hranu medaile nápis Český olympijský výbor, který na tvorbě spolupracoval.Emitentem je Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, která rovněž provedla ražbu.

Autorem výtvarného návrhu stříbrné mince je Vojtěch Dostál, po rytecké stránce medaili provedl Lubomír Lietava. Medaile s hladkou hranou o ryzosti 999/1000 Ag má průměr 34 milimetrů a hmotnost 16 gramů. Její cena je stanovena na 700 Kč.

Zlatou medaili navrhl Josef Oplištil a rytecky provedl opět Lubomír Lietava. Tato medaile o ryzosti 999,9/1000 Au má průměr 22 milimetrů, hmotnost 7,78 gramů a je rovněž opatřena hladkou hranou. Tuto zlatou lahůdku můžete získat za 7000 Kč .

Pamětní medaile Olympijské hry Peking by neměly chybět v žádné numismatické sbírce ani ve vitríně příznivců olympijské myšlenky. Stejně jako opravdové olympijské medaile, je i tato kolekce limitována, a to počtem 500 kusů v každém provedení. Samozřejmostí je certifikát, který potvrzuje parametry medaile.

Společnost Zlaté mince – Numismatika je tradičním prodejcem celé řady produktů z drahých kovů a zároveň emitentem pamětních medailí.Zájemci mohou nakupovat v kamenných obchodech v Praze v Obecním domě a ve Vsetíně v budově Komerční banky. Milovníci internetu možná dají přednost nákupu přes webové stránky www.Zlaté-Mince.cz

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená