FinExpert.e15.cz

Zlatá koruna: Soutěží rekordní počet produktů

Celkem 213 produktů 67 finančních společností překonalo dosud nejvíce obsazený druhý ročník Zlaté koruny, který se konal v roce 2004.
Zlatá koruna: Soutěží rekordní počet produktů

Zlatá koruna letos opět vyhlásí nejlepší finanční produkty roku. Tentokrát bude opravdu z čeho vybírat, neboť letošní sedmý ročník této pravidelně se konající soutěže je nejlépe obsazeným ročníkem v celé dosavadní historii.

Letos kromě finančních společností, které do soutěže přihlásily 170 produktů, měli možnost nezávisle nominovat produkty také všichni odborníci zastoupení ve Finanční akademii. Z 96 nominovaných produktů po užším výběru nakonec Rada Finanční akademie do soutěže zařadila 43 produktů.

„Silnější obsazení soutěže znamená zvýšení její prestiže,“ říká předseda Finanční akademie a finanční arbitr ČR František Klufa. Větší zastoupení produktů by mělo přispět k objektivnějšímu srovnání a hodnocení v rámci jednotlivých soutěžních kategorií. Těch je opět patnáct. Stejně jako v minulých ročnících je nejvíce obsazena kategorie životního pojištění, do které bylo letos přihlášeno 26 produktů. Druhou nejvíce obsazenou kategorií jsou bankovní účty. Zde bude mít porota možnost vybírat z 22 produktů jedenácti tuzemských bank.

Každá kategorie má hodnotitele složené vždy jen z odborníků a specialistů na danou produktovou oblast. Celkově byla letos Finanční akademie rozšířena o další odborníky a nyní má 287 členů.

Vyhlášení Novinky roku

Již potřetí bude v rámci Zlaté koruny vedle nejlepších produktů v patnácti kategoriích vyhlášena jako hlavní cena Novinka roku. Do soutěže na tuto cenu přihlásily letos finanční společnosti na 65 novinek. Odborná porota nebude mít jednoduchou práci vybrat z širokého spektra přihlášených produktů nejlepší, protože každý je něčím a jinak zajímavý. O Novinku roku se uchází například Chytrá karta České spořitelny a Spořící účet s prémií ČSOB. Dále takové produkty jako Hypotéka po webu Hypoteční banky a TV Banka Poštovní spořitelny. Z produktů pro podnikatele je to mj. nově zavedené mBusiness konto mBanky anebo novinka České pojišťovny Komplexní pojistný program pro dopravce. Nechybějí ani specificky zaměřené produkty, jakým je třeba ECO-Energy: úvěr na podporu obnovitelných zdrojů energie, který nabízí GE Money Bank.

100 tisíc návštěv na webu zlatakoruna.info

V dubnu zaznamenaly internetové stránky www.zlatakoruna.info rekordní počet 100 488 návštěv. Stránky představují nejširší zdroj informací o finančních produktech na českém trhu a veřejností jsou stále častěji vyhledávány. K vysoké dubnové návštěvnosti přispělo i to, že v tomto měsíci na webu vrcholilo nominační kolo hlasování v Ceně veřejnosti, jejíž udělování je nedílnou součástí Zlaté koruny. Od 20. dubna zde probíhá finálové hlasování v již zmíněné Ceně veřejnosti a zároveň také v Ceně podnikatelů, která je určena pro nejlepší produkty pro malé a střední podniky. Obojí hlasování bude ukončeno 7. června. Zhruba v polovině roku tak budeme vědět, kdo letos získá nejen tyto dvě prestižní ceny, ale i všechny letošní Zlaté koruny v patnácti kategoriích a komu připadne hlavní cena celé soutěže v podobě Novinky roku.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená