FinExpert.e15.cz

Zlatá koruna: Novinkou roku je Bezkontaktní platební nálepka GE Money Bank

Praha, 13. června 2013

Bezkontaktní platební nálepka MasterCard od GE Money Bank se stala Novinkou roku, rozhodla o tom odborná porota soutěže Zlatá koruna. Inovace od GE Money Bank bodovaly i jinde, v kategorii Karty zvítězila Platební karta MasterCard v mobilu (NFC) a stříbrnou korunu za druhé místo ve stejné kategorii získala opět Bezkontaktní nálepka. Mezi podnikatelskými úvěry byl bronzovou korunou za třetí místo oceněn produkt Rámec – finanční jistota při nákupu zemědělské půdy. Páté ocenění, Cenu veřejnosti, pak bance přinesl účet Genius Gratis.

„Ocenění, která jsme získali od odborné poroty i od našich klientů, si velice vážíme. Ve velké konkurenci hned třikrát uspěla naše nabídka moderních platebních metod. To dále posiluje vedoucí pozici GE Money Bank v platebních inovacích v Česku,“ říká inovační leader GE Money Bank Ondřej Hájek. „Těší nás, že naše produkty vysoko hodnotí nejen odborníci, ale oblíbili si je také naši zákazníci. Například bezkontaktních platebních nálepek jsme od ledna vydali již více než 12 tisíc a zájem stále roste. Potvrzuje se tak, že bezkontaktní platební metody jsou přirozenou evolucí plateb,“ dodává Ondřej Hájek.

Kategorie Novinka roku – 1. místo: Bezkontaktní platební nálepka

Klienti GE Money Bank mohou bezkontaktní platební nálepky MasterCard využívat již od ledna 2013. Banka je, jako první v Česku, nabídla coby alternativu klasických debetních karet všem klientům. Výhodou platebních nálepek jsou rychlé a pohodlné bezkontaktní platby, menší rozměry a libovolné umístění například na mobilní telefon, klíčenku nebo jiný předmět, který jsou lidé zvyklí nosit stále u sebe. K platbě stačí jen přiložit nálepku k bezkontaktnímu terminálu. Do 500 korun není nutné zadávat PIN. Placení je asi třikrát rychlejší než v případě běžné platební karty.

Nálepka je zároveň zcela bezpečná, protože platba u obchodníka, v kavárně, dopravním prostředku či jinde proběhne pouze v případě, že ji přiblížíme k terminálu na vzdálenost zhruba dvou centimetrů. Nechybí ani dokonalý přehled o jejím používání. Všechny informace o uskutečněných transakcích najde klient ve svém bankovním výpisu i v internetovém bankovnictví, tedy stejně, jako když platí běžnou debetní kartou. Vydání platební nálepky je zdarma.

Cena veřejnosti – 1. místo: Genius Gratis

Genius Gratis patří mezi nejoblíbenější účty na trhu. Konto v sobě spojuje obsáhlou nabídku všech běžných operací souvisejících se správou financí bez poplatků a také výhody třetí největší sítě poboček a bankomatů. Majitelé účtu získávají zdarma neomezené transakce včetně vkladů a výběrů hotovosti na pobočkách či bankomatech GE Money Bank, platební kartu s věrnostním programem bene+, internetové bankovnictví i banku v mobilu. Klientům jsou zdarma k dispozici i bezkontaktní platební nálepky a NFC karty v mobilu.

Kategorie Karty – 1. místo: Platební karta v mobilu (NFC)
                            2. místo: Bezkontaktní platební nálepka
Také NFC platební kartu v mobilu od společnosti MasterCard nabídla GE Money Bank jako první banka v Česku. Debetní i kreditní kartu integrovanou do mobilního telefonu mohou klienti využívat pro bezkontaktní platby u obchodníků i k nákupům na internetu. Placení probíhá přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Služba je poskytována zdarma.

Podnikatelské úvěry – 3. místo: Rámec – finanční jistota při nákupu zemědělské půdy

GE Money Bank nabízí zemědělcům úvěry na nákup půdy s možností postupného čerpání prostředků v rámci předem dohodnutého rámce. Když zemědělci nakupují půdu od různých majitelů, mohou kupní smlouvy uzavírat postupně v průběhu 12 měsíců. Klientům to ušetří mnoho práce, protože sjednávání několika drobných úvěrů by bylo velmi náročné. K dispozici tak mají nejen dostatek financí, ale také dostatek času na jednání a papírování. Pokud získané prostředky nestihnou vyčerpat během jednoho roku, úvěrový rámec lze prodloužit, a to i opakovaně.

Soutěž bankovních produktů Zlatá koruna

Zlatá koruna je soutěž, v níž se od roku 2003 hodnotí finanční produkty na českém trhu. Produkty jsou rozděleny do 15 kategorií a zahrnují veškerou nabídku od bankovních produktů až po leasing. Tím, že jde o soutěž otevřenou pro všechny finanční společnosti, má pevná pravidla a produkty hodnotí nezávislí odborníci, je v současných podmínkách finančních trhů zcela ojedinělá.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená