FinExpert.e15.cz

Zlatá koruna míří do svého finále

Soutěž oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letošní roční již zná vítěze Ceny veřejnosti a Ceny podnikatelů.
Zlatá koruna míří do svého finále

Letos se pod záštitou ministra financí ČR Miroslava Kalouska konal již 6. ročník soutěže, jejímž mediálním partnerem je i časopis Osobní finance a finanční server Finexpert. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Do letošního ročníku přihlásilo 63 finančních společností celkem 182 produktů.

Nejlepší produkty v 15 kategoriích vybírá Finanční akademie, jejímiž členy jsou i zástupci redakce Osobních financí a serveru FinExpert.cz. Ti tak doplňují celkový počet finančních odborníků na 260 hodnotitelů. Kromě toho také Finanční akademie uděluje cenu Novinka roku. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují občany k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností.

Významnou součástí Zlaté koruny je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím internetu a SMS zpráv. Letos bylo hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kterou se oceňují nejlepší finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Do veřejného hlasování se v letošním roce zapojil rekordní počet 40 tisíc účastníků.

Výhodnocení Ceny veřejnosti

Hlasování o Cenu veřejnosti podobně jako v loňském roce probíhalo dvoukolově. Od 1. listopadu 2007 do 6. dubna 2008 se uskutečnilo nominační kolo. Z tohoto kola postoupilo 20 produktů s nejvyššími nominacemi do finálového kola, kde se již rozhodovalo o vítězích. V nominačním kole, které celé proběhlo na internetu, bylo odevzdáno 22 485 hlasů. Ve finále se kromě internetu hlasovalo i prostřednictvím SMS zpráv a bylo odevzdáno celkem 18 160 hlasů. Hlasy z prvního i druhého kola se sčítaly. V hlasování podnikatelské veřejnosti bylo odevzdáno celkem 4 775 hlasů pro 87 podnikatelských produktů.

Žádným překvapením zřejmě není vítězství mKonta od mBank v Ceně veřejnosti Zlaté koruny. Názory veřejnosti, tedy potenciálních a často i skutečných klientů, jsou dobrým odrazem jejich zájmu o produkty popř. jejich povědomí  něm.

A pro každou společnost je důležité, aby byly produkty především komerčně úspěšné, i když jej třeba odborníci zrovna nechválí. A pro mBank je toto vítězství obzvláště cenné vzhledem k nedávnému vstupu na český trh. Ostatně v tomto duchu se nesl i komentář generálního ředitele mBank ČR Jiřího Bači: "Velmi nás v mBank potěšil úspěch v soutěži Zlatá koruna. Zejména si mimořádně ceníme prvního místa v kategorii Cena veřejnosti. Toto ocenění vnímáme jako potvrzení cesty, kterou se mBank vydala, dodává nám další energii k budování bankovnictví nové generace."

Na druhém místě naopak překvapivě po častých problémech a neutichajícímu zájmu médií ohledně Phisingu a Pharmingu skončila služba internetového bankovnictví České spořitelny - Servis 24. Vítěznou trojici uzavírá produkt AVIVA, životní pojišťovny - EasyLife.

Co na to podnikatelé

V Ceně podnikatelů, která byla letos zavedena poprvé, získalo prvenství pojištění TREND 07 od pojišťovny Kooperativa následováno EUROleasingem 2007 od společnosti ČSOB Leasing. Jako třetí produkt vyzdvihli podnikatelé Postkon - program Max nabízené Poštovní spořitelnou.

"Náš produkt TREND již v minulých ročnících soutěže získal stříbrnou a bronzovou korunu. Vloni jsme tento produkt zásadním způsobem inovovali. Velice nás proto těší, že i náš nový TREND dosáhl takového úspěchu," říká k umístění Michael Neuwirth, ředitel úseku pojištění majetku a odpovědnosti Kooperativy.

V obou anketách bylo letos odevzdán rekordní počet platných hlasů. Těch se nakonec nashromáždilo více jak 43 tisíc. Účastníci vybírali z 540 přihlášených produktů. Hlasování bylo ukončeno 21. května a k slavnostnímu předání cen vítězům v jednotlivých kategoriích dojde na slavnostním večeru 5. června v Top Hotelu Praha.

Další informace o soutěži Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená