FinExpert.e15.cz

Životní pojištění si v poměru k HDP pohoršilo


cml11  |  24. 04. 2009 13:58

"Dodal, že se Češi ve větší míře nenaučili využívat životní pojištění jako nástroj pro zajištění na stáří a spoléhají se spíše na státní systém."

Sešup kapitálových trhů, na kterých jsou "výnosy" těchto produktů závislé, hovoří v současné době proti tomuto druhu zajištění na stáří. Klienti, kteří se alespoň trochu orientují ve svých financích, budou v budoucnu hledat mnohem víc než dřív bezpečnější cesty zhodnocení naspořených prostředků i za cenu nižšího možného výnosu. Přeci jen zajištění na stáří by neměla být sázka do loterie ale jakási pomyslná jistota..

 | 
Nne  |  27. 04. 2009 07:10

No to doufam ze ne. To uz by lidem ve stari nezbylo vubec nic. Pokud ma clovek do duchodu nyni rekneme 10+ let, tak se mu to porad vyplati, chce to akorat jednou ze cas uzavrit zisky.

"hovoří v současné době proti tomuto druhu zajištění na stáří". To je prave to, tohle je treba 30 leta investice a z tohoto pohledu na ni musite koukat!

 | 
cml11  |  27. 04. 2009 08:38

Ono se hezky radí uzamknout zisky. Ale je to dost ošidná rada. Pohyby tohoto typu produktů jsou nepředvídatelné a tak nelze s čistým svědomím říct kdy a jestli vůbec bude co zamykat. Když se podíváte zpět, tak některé investice do podílových fondů jsou dnes stále ještě výrazně pod hodnotou, kterou měly před deseti lety. Přinese podle Vás taková investice zajímavé zhodnocení v třicetiletém horizontu, když v desetiletém zvládla pouze ztratit? Já bych si do něčeho takového prostředky na stáří neuložil. A investiční životko není nic jiného než investování do podílového fondu přes prostředníka.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená