Pokud máte uzavřené životní pojištění, zjistěte si, zda je nebo není omezeno územím. Pokud pojištění omezeno není, platí pojistná ochrana jak na území naší republiky, tak v cizině. „V Pojišťovně České spořitelny vyplácíme pojistné plnění za úrazy, které se stanou kdekoliv na světě. Důležité je, aby měl klient v rámci životního pojištění sjednané pojištění úrazového rizika (úmrtí, invalidita, pracovní neschopnost, hospitalizace a pojištění trvalých následků úrazu),“ říká Jana Jirásková, tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny.
Co potřebujete k vyplacení peněz
Postup je téměř totožný jako na území České republiky. Hlavně je nutné uschovat si lékařskou zprávu z prvního ošetření lékařem a vyžádat si veškerou lékařskou dokumentaci (pokud jste hospitalizováni v nemocnici, různých ošetření, atd.). Zkontrolujte si, zda je v dokumentaci přesně uvedeno datum, kdy léčba začala a kdy byla ukončena. „Všechny lékařské zprávy ze zahraničí musí klient dodat pojišťovně již přeložené do češtiny. Klient nahlásí pojistnou událost na příslušném formuláři, který může získat od poradce nebo přímo z webu pojišťovny. S celým procesem nahlášení pojistné události mu pomůže jeho poradce,“ doplňuje Jana Jirásková. Ke správně vyplněnému formuláři je třeba přidat všechny dokumenty a posléze předat svému poradci, na pobočku pojišťovny, u které je životní pojištění uzavřeno, vše lze poslat i poštou.
V podstatě existují dva způsoby, jak dobu důchodového pojištění sledovat.
Ze zákona musí pojišťovna peníze klientovi vyplatit do tří měsíců od ukončení šetření pojistné události. Pokud má klient veškerou dokumentaci v pořádku, pojišťovny většinou vyplácí pojistné mnohem dříve. Pozor! Životní pojištění nehradí lékařské úkony provedené v zahraničí – na jejich proplacení musí mít klient sjednané cestovní pojištění.