FinExpert.e15.cz

Život se psem stojí stovky tisíc


trinnn  |  26. 05. 2016 04:21

čtvrt milionu za 10-15 let mi nepřijde tolik, to je cca 2000,- měsíčně -> to mi přijde rozumná investice do něčeho co mám rád a co mě baví.

 | 
MOJE JMÉNO  |  27. 05. 2016 05:40

Teď jsem si pořádně přečetl Váš příspěvek a jsem opravdu překvapený. 24000,- Kč ročně za psa ?? Doufám, že to je včetně masáží a dovolené ?

 | 
Helena  |  26. 05. 2016 16:23

Jano Skákalová, propříště raději pište jen na téma, kterému opravdu rozumíte - taková snůška blábolů, co se Vám podařila vměstnat do jednoho článku, to se obvykle vidí na serverech typu tn.cz apod. (průměrný pes rozhodně nemá váhu 40 kg, do psa není nutno rvát hromady balíčků pamlsků z obchodů, módní plemena v žádném případě nejsou ta nejlevnější - proboha, kde jste na tuhle blbost přišla? Ovšem pokud si pletete významově módní a nejrozšířenější, je něco s Vaší slovní zásobou špatně.) Jestli mělo vyznění článku být v duchu, že pořízení psa je třeba si předem dobře rozmyslet, protože vstupní náklady (tedy pořizovací cena + cesta pro štěně + základní výbava) v žádném případě nejsou tím výdajem největším a s nemalými výdaji je třeba počítat na 10-15 let, tak to se Vám bohužel opravdu nepovedlo. Článek doporučuji smazat!

 | 
Helena  |  26. 05. 2016 16:25

Omlouvám se za zkomolení jména, to v žádném případě nebylo úmyslné, tedy se opravuji - Jano Skálová.

 | 
MOJE JMÉNO  |  26. 05. 2016 21:37

Hrozné čtení... Psa jsme měli ve 4a80ém jako štěně. Jednalo se o nevychovatelného bígla (resp. špatného pánička), který nám však přirostl k srdci. Pořizovací cena nula. Krmení odjakživa jen to, co zbylo, příp. opečený chleba na tuku, škubánky s cukrem, rýže se zbytkama, chleba s mlékem, kusy tlustých flákot, kosti - no prostě co kde zbylo... Granule náš pes v nikdy životě neviděl a veterináře jen na povinném očkování za pár stokorun v celém svém životě. Nikdy nemarodil, byl denně venčený, celou zahradu pro sebe. Chci tím říct to, že dnešní doba je naprosto zmršená. Do psů a koček se ládují slané sušené a předražené nesmysly namísto toho, co je pro ně přirozené. Veterináři si vymýšlejí různé choroby a předepisují drahé a zbytečné léčby. Nejlepší je vořech z ulice a máte vystaráno !

 | 
Hunter  |  26. 05. 2016 22:12

Namísto toho, co je přirozené?

"opečený chleba na tuku, škubánky s cukrem, rýže se zbytkama, chleba s mlékem"

To je pro psa "přirozené"? Být vámi, dám si raději facku.

 | 
MOJE JMÉNO  |  27. 05. 2016 05:27

S tou fackou jste to přehnal. Ano - Vy jste zřejmě přesně ten ideál, naprosto zblblý masážní kampaní reklam a pod. Co si proboha myslíte, že je pro psa přirozené ?? Ty Vaše, jistě ty nejdražší granule ?? Pes jako takový odjakživa vyrůstal s lidmi po boku a sežral, co mu kdy bylo pohozeno a co si kde našel. TO JE PŘIROZENÉ !!! Náš pes se měl se měl jako prase v žitě, pohybu nadmíru a nikdy, opakuji nikdy nebyl nemocen (za celých 15 let !!!). Srst měl krásně lesklou a elánu na rozdávání. Možná to bylo tím, že neměl papíry, ale možná to bylo i tím, že jsme do něj necpali ty dnešní fujtajfly v pytlích. Trvám na tom, že byl dobře živený a hlavně spokojený. Čím "přirozeným" krmíte Vašeho "miláčka" Vy ? To bych opravdu rád slyšel. Kolem sebe v ulici vidím u sousedů samé šlechtěné a draze krmené psy a kočky s epylepsií a chorobami, o kterých jsem doposud neslyšel. Něco je asi špatně, ale u nás tomu tak rozhodně nebylo. Napište, jak pestrý má Váš pes jídelníček - jsem opravdu zvědavý.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená