FinExpert.e15.cz

Získejte pět milionů na podnikání

Institut rozvoje podnikání (IDE) při Vysoké škole ekonomické v Praze dnes zahájil druhý ročník soutěže podnikatelských záměrů „Poštovní spořitelna Milionový nápad“.
Získejte pět milionů na podnikání

Studenti i lidé z řad široké veřejnosti, kteří se do soutěže zapojí se svými nápady zpracovanými do podoby podnikatelských záměrů, mohou na svůj projekt získat investici až pět milionů korun a řadu dalších hodnotných cen. Cílem soutěže je podpořit podnikavého ducha u vysokoškolských studentů i u celé české veřejnosti.

„Pravidelné průzkumy mezi vysokoškolskými studenty ukazují, že zájem o podnikání je mezi nimi velký. Od myšlenky k činu však přejde jen zlomek z nich. Brání jim v tom především nedostatek zkušeností, financí a obav z neúspěchu. Raději proto volí stálé zaměstnání, a to i na školách, které mají k podnikání nejblíže,“ řekl dnes Miroslav Křížek, ředitel Institutu rozvoje podnikání (IDE).

„Zahájení vlastního podnikání je alternativou i pro lidi, kteří z důvodu současné ekonomické nestability přišli o část svých příjmů či dokonce o pracovní místo. Tato nepříznivá situace tak může být vnímána i jako příležitost k novému začátku. Proto jsme rádi, že jim prostřednictvím partnerství této soutěže můžeme nepřímo pomoci i my,“ doplnil Tomáš Basista, výkonný manažer marketingu segmentu podnikatelé a právnické osoby v Poštovní spořitelně.

Do soutěže může být přihlášen libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, přičemž rozhodující není formální zpracování, ale obsah. Svůj záměr mohou přihlásit jednotlivci i týmy prostřednictvím webových stránek www.milionovynapad.cz, a to až do 7. května 2009. Přihlášené projekty bude na základě proveditelnosti, potenciálu dalšího růstu a originality posuzovat porota složená z akademiků, zkušených podnikatelů, manažerů, investorů a odborných novinářů.

Vedle hlavní kategorie „Milionový nápad“, v které bude vyhlášen nejlepší podnikatelský záměr, jsou novinkou druhého ročníku soutěže dvě nové kategorie: „Student podnikatel“ pro nejlepší studentský projekt a „Potenciál“ pro projekt s nevětším potenciálem růstu. Autoři deseti nejlepších projektů v hlavní kategorii a vítězní autoři projektů ve dvou nových kategoriích získají hodnotné ceny. Každý nápad bez ohledu na umístění má navíc možnost ucházet se o investici ze strany investora, která může dosáhnout až pěti milionů korun.

„Jsme si vědomi vysoké citlivosti poskytnutých informací, proto všechny subjekty, kteří přijdou do styku s přihlášenými projekty, musí podepsat prohlášení o mlčenlivosti. Tím je zaručena ochrana nápadů před zneužitím třetí stranou,“ vysvětlil Miroslav Křížek z IDE.

Soutěž „Poštovní spořitelna Milionový nápad“ je již druhým ročníkem soutěže podnikatelských záměrů. První proběhl pod názvem „Nápady za miliony“ na konci roku 2007. Tehdy se do soutěže přihlásilo 597 účastníků, z nichž 123 odevzdalo projekt splňující všechna kritéria pro přijetí do soutěže. Celkově se rozdalo 34 věcných a 10 finančních cen v celkové hodnotě téměř 2 miliony korun.

Generálním partnerem letošního ročníku soutěže je Poštovní spořitelna. Hlavními partnery jsou Telefónica O2 a LG Electronics CZ. Dalšími partnery soutěže jsou Advokátní kancelář Vyroubal Krajhanzl Školout & spol., Chamr & Partners a společnost Grada. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 27. května 2009. Mediálním partnerem je také časopis Osobní finance.

Více informací získáte na webu soutěže www.milionovynapad.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená