FinExpert.e15.cz

Ze záložny bankou: Creditas nabízí nejvýhodnější spořicí účet

Úrok až 1,1 % p.a., účet bez poplatku, šikovná mobilní „appka“.

Tak jak bylo v listopadu loňského roku avizováno, tak se také stalo. Od 1. ledna 2017 platí, že záložna Creditas se stává bankou. Taháky jsou jasné – spořicí účet se zhodnocením až 1,1 % p.a., každodenní bankovní služby bez poplatků a transakce v cizích měnách.

Běžný účet bez poplatků už není na našem trhu nijak ojedinělá záležitost, ale pro pořádek: základní a nejčastější transakce na běžném účtu nabízí Creditas zdarma. Konkrétně bezplatné vedení účtu, vedení libovolného počtu fyzických karet MasterCard Standard a virtuální platební karty MasterCard Virtual.

Klepněte pro větší obrázek
Běžné služby a 5 výběrů z jakéhokoli bankomatu má Creditas zdarma. Pro kalkulaci můžete využít průvodce na webu (obr.: creditas.cz)

Zdarma jsou všechny příchozí a odchozí platby či trvalé příkazy a pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR. Banka dále vyzdvihuje výhodné podmínky pro cestování a platby do/ze zahraničí. Například výběr z bankomatu v zahraničí je za 30 Kč. Účet je možné otevřít kromě českých korun také v dalších šesti měnách (EUR, USD, GBP, CHF, PLN a RUB). Sazebník poplatků najdete zde (PDF).

Nejvýhodnější „spořák“

Spořicí účty škrtí v dnešní době banky takovým způsobem, aby klienty „motivovali“ u nich raději nespořit. Creditas přichází na startu s účtem, který nabídne zhodnocení až 1,1 % p.a. Navíc bez omezení výše vkladů, bez pásmového úročení, a bez nutnosti založení či využívání jiných produktů banky. Celkové úročení 1,1 % p. a. klient získá, když ze spořicího účtu peníze nevybere. Funguje to následovně: pokud v daném čtvrtletí nevyberete, pak za toto celé období získáte úrok 0,6 % p.a. ke garantovanému měsíčnímu úroku 0,5 % p.a. Celkem tak 1,1 % p.a.

V portfoliu má Creditas i termínované vklady s pevně danou sazbu, která se během doby vkladu nemění. Klienti si můžou zvolit období vkladu od 1 roku až do 10 let a připisování úroků měsíčně nebo na konci období. Pokud budou potřebovat peníze, můžou vybrat bez sankce až 20 % vkladu předčasně. Vklad může být v korunách i v eurech, minimální výše korunového termínového vkladu je 5 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Smluvní dokumentaci najdete zde (obr.: creditas.cz)

Creditas má i nabídku pro firmy (právnické osoby), jejím základem je běžný účet, který má shodné parametry a sazebník, jako běžný účet pro osoby fyzické. Web nově fungující banky najdete zde, níže si můžete ještě prohlédnout video, ve kterém Creditas představuje své internetové bankovnictví. Samozřejmostí je i mobilní aplikace pro telefony Apple iPhone a smartphony s operačním systémem Google Android.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Internetové bankovnictví:

Účet u nově vzniklé banky si můžete založit na pobočce či online. U druhé možnosti ale počítejte s tím, že celý proces chvíli potrvá, jelikož online vypíšete jen osobní údaje. Pak poštou obdržíte návrh smluvní dokumentace a podrobné pokyny a budete muset zaslat zpět společně s kopií dvou dokladů totožnosti a výpisu z účtu vedeného na vaše jméno u jiné bankovní instituce sídlící na území ČR.

Cenné zkušenosti a postřehy bankovních nadšenců najdete na našem fóru

Líbí se vám nově představená banka?

Další článek


 

celkem 6 komentářů

Nejnovější komentáře

Vcelku slušná banka, ochotný a příjemný personál, al...
Werner
5. 1. 2017, 08:37
Měli by se hlavně zamyslet, čím chtějí být jedineční...
xls
3. 1. 2017, 13:24
No v podmínkách mají garanci na 5 let, ale to se se ...
Pilotb747400
3. 1. 2017, 12:49
Dávám tomu 2 měsíce, maximálně 3 .... a půjdou s úro...
Jan
3. 1. 2017, 10:26
Souhlasím s Janem, češtinářská úroveň tohoto nadpisu...
Zdeněk
3. 1. 2017, 09:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená