FinExpert.e15.cz

ŽB: Italský smysl pro design

Internetová prezentace jedné z nejstarších českých bank prošla před koncem minulého roku změnou barevného provedení. Jednoduché prvky a viditelně uspořádané informace upoutají pozornost potenciálního klienta. Přinášíme vám poslední díl našeho testu webů českých bank.
ŽB: Italský smysl pro design

Internetová prezentace Živnostenské banky patří ke špičce mezi českými bankovními domy. Na stránky se dostane po zadání www.ziba.cz nebo www.zivnobanka.cz do prohlížeče. Moderní a svěží grafické zpracování, jednoduché prvky, které upoutají pozornost potenciálního klienta a viditelně uspořádané informace. V horní části stránky můžete vyhledávat podle klíčových slov nebo si vybrat z nabídky Retailové bankovnictví, Small Business bankovnictví a Podnikové bankovnictví. Po kliknutí na jeden ze tří odkazů se rozbalí další nabídka, ze které si pohodlně vyberete to, co vás zajímá.

Rozdělení stránek

Důležité odkazy skrývající informace o úrocích, sazbách, kurzech nebo kontaktech umístili vývojáři také do horní poloviny úvodní stránky. Stejně tak i odkaz pro uživatele internetového bankovnictví (NetBanka) je dobře viditelný (možná by mohl být lépe graficky provedený).

Nedávno Živnostenská banka změnila logo a s tímto krokem bylo bohužel zrušeno i grafické rozdělení stránky do šesti barevných pruhů, přičemž každý symbolizoval určitou sekci. V horní polovině najdete setříděné a velmi užitečné finanční kalkulátory a jen o trochu níže pak informace o novinkách a aktuální tiskové zprávy. Všechny důležité kontaktní telefony a adresy jsou na hlavní stránce zobrazeny úplně dole - nechybí ani seznam obchodních míst a bankomatů. Finanční zpravodajství a graf vývoje kurzu CZK/EUR pak podtrhuje vynikající prezentaci.

Vyhledávání

V horní části je umístěno formulářové okno pro zadání hledaného výrazu. Zkusili jsme zadat výraz „spotřebitelský úvěr“, ale systém požadované informace nabídl až na sedmém místě. Na zadání termínu „hypotéka“ bohužel vyhledávací systém nereagoval vůbec a nenalezl žádný relevantní odkaz. Vyhledávání je tak jedním z největších problémů většiny internetových prezentací českých bank.

Praktický test

Jak dlouho trvalo nalézt informace o běžných účtech, resp. bankovních balíčcích, které banka nabízí? Stačí kliknout na odkaz Retailové bankovnictví v horní liště stránek a vybrat požadovaný odkaz. Aktuální ceník služeb vázaných k běžnému účtu nalezne klient hned pod lištou obsahující odkazy Retailové bankovnictví, Small Business bankovnictví a Podnikové bankovnictví.

Druhým úkolem bylo nalézt, jaké termínované vklady banka nabízí (název produktů a jejich popis). Odkaz vedoucí na informace o termínovaných vkladech naleznete opět v rozbalující nabídce Retailové bankovnictví. Doplňující úkol, který spočíval v nalezení aktuální úrokových sazeb z vkladů a odkaz na ně je opět v liště pod zmíněnými odkazy.

Zjistit číslo na infolinku nebo číslo na pobočku není nijak těžké. Na úvodní stránce, úplně dole naleznete shrnující informace o kontaktech.

Poslední úkol se týkal toho, zda má banka na webu nějaké kalkulačky a jak je složité je najít. „Výborně setříděné kalkulačky naleznete v pravém sloupci, v horní polovině stránky. Ostatní banky by si v této oblasti měly vzít ze ŽB příklad,“ dodal náš tester.

Živnostenská banka
web:
www.ziba.cz

+ kvalita informací
+ jednoduché ovládání  
+ finanční kalkulátory
vyhledávání

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená