FinExpert.e15.cz

Zařízením požární ochrany je vybaveno 40 % domácností

Praha, 22. července

Z ankety DIRECT Pojišťovny vyplývá, že třetina Čechů vážně vnímá riziko nebezpečí vzniku požáru v domácnosti. Čtyři z 10 respondentů pak aktivně chrání svou domácnost prostřednictvím vlastního zařízení požární ochrany. Nejčastěji si lidé pořizují přenosný nebo statický hasicí přístroj nebo hasicí sprej. Celkem v roce 2009 hasiči likvidovali 2 471 požárů domácností, při kterých vznikla škoda 373 milionů korun.


„Průměrná škoda způsobená požárem v domácnosti dosahuje za loňský rok více než 151 tisíc korun. V rámci 101 největších požárů loňského roku vznikla škoda v celkové hodnotě 230 milionů korun. Z těchto čísel je zřejmé, že pro nepojištěnou domácnost požár může znamenat vážné ohrožení finanční stability rodiny,“ říká Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny
Každý pátý požár způsobily technické závady, tudíž je majitel většinou nemohl ovlivnit. Pokud majitelé bytu v době vypuknutí požáru nejsou doma, může mít požár trvalé následky, protože nahlášení a rychlost zásahu hasičů je pro výši škody a následky požáru důležitá. Z ankety DIRECT Pojišťovny vyplynulo, že 2 z 10 lidí neví, jaké číslo by měli volat při vypuknutí požáru. Nejčastěji lidé chybně uváděli telefonní číslo Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR.

Případnou škodu na majetku způsobenou požárem lze minimalizovat pojistnou ochranou. V rámci pojištění majetku si lze u DIRECT Pojišťovny sjednat pojištění nemovitosti,  domácnosti a také pojištění odpovědnosti občanů. Komplexní pojistné balíčky MINI, OPTI
a MAXI kombinují různé varianty ochrany majetku proti živelním událostem, odcizení, vandalismu, vodovodním škodám, či proti přepětí a zkratu.

Pojištění domácnosti od DIRECT Pojišťovny se vztahuje nejen na vybavení bytu či domu, jako jsou např. spotřebiče, elektronika, nábytek, šperky či oblečení, ale současně chrání také sportovní či jiné vybavení, jež se nachází v nebytových prostorách – ve sklepě, garáži nebo komoře. Díky pojištění zahrady, které klienti získávají automaticky v ceně pojištění, se ochrana vztahuje také na věci na zahradě, balkonu nebo terase náležící k domu či bytu. Kočárek a invalidní vozík je pak pojištěn kdekoli na území celé České republiky.

V rámci pojištění domácnosti nabízí DIRECT Pojišťovna všem novým klientům vstupní bonus - 20% slevu z ceny pojištění. Pojištění domácnosti od DIRECT Pojišťovny si lze sjednat přes internet na www.direct.cz nebo prostřednictvím telefonu na lince 221 221 221.

Anketa DIRECT Pojišťovny, které se zúčastnilo 450 respondentů, proběhla v červnu v ulicích Prahy, Brna a Ostravy.

 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená