FinExpert.e15.cz

Zářijový finanční přehled

Přinášíme obsáhlý přehled novinek a cenových akcí, které jsme v nabídce českých finančních institucí zaznamenali během uplynulého měsíce.
Zářijový finanční přehled

Novinky

Stavební spořitelny rozšíří nabídku produktů
Stavební spořitelny hledají jak využít zavedené sítě svých prodejců. Usnadnit by jim to mělo rozhodnutí České národní banky, kterým udělila rozšířenou licenci na zprostředkování finančních služeb pěti ze šesti tuzemských stavebních spořitelen - Českomoravské stavební spořitelně, stavební spořitelně Komerční banky, České spořitelny, Hypo a Wüstenrot. Uvedené stavební spořitelny tak nyní mohou začít prodávat i pojištění, hypotéky či penzijní a investiční fondy - většinou však budou prodávat produkty pouze svých mateřských bank.

eBanka nabízí správu účtu v deseti měnách
eBanka přitom v rámci jednoho účtu vedení následujících deseti měn: české (CZK) a slovenské koruny (SKK), eura (EUR), amerického dolaru (USD), britské libry (GBP), švýcarského franku (CHF) a polského zlotého (PLN), nyní nově i kanadských dolarů (CAD), japonského jenu (JPY) a maďarského forintu (HUF). Klienti mohou jakoukoli z deseti měn aktivovat a posléze už jen zvolí, ve které měně si přejí uskutečnit transakci. Ušetří tak peníze za poplatky, protože nemusí vést pro každou měnu zvláštní účet. Další výhodou je prevence před nechtěnými konverzemi měn, v případě, že na účet vedený např. v českých korunách jakožto hlavní měně přijde platba v jiné měně. Ve všech měnách na Osobním či Firemním účtu je možné zakládat i termínované vklady. Další informace o běžných účtech.

Volksbank nabízí termínovaný vklad s výnosem od 4 % ročně
Termínovaný vklad Garant od Volksbank je depozitní produkt s garancí vyplacení jistiny vkladu a navíc s možností dosažení úrokového výnosu ve výši od 4 % ročně. Toto zhodnocení je vyplaceno v případě, že se měnový kurz (např. EUR/CZK) udrží během celé doby trvání depozita v předem stanoveném pásmu. Založení vkladu Volksbank Garant je podobné jako založení standardního termínovaného účtu. Minimální výše investice je 30 000 Kč a dále je možno ukládat celé násobky 1 000 Kč. Garantovaná jistina a úroková prémie jsou splatné k poslednímu dni trvání depozita, předčasný výběr vkladu není možný. Termínované vklady.

Úroková sazba ING Konta zvýšena na 2,10 %
Peněžní ústav ING Bank, reagoval na změnu tržních úrokových sazeb a zvýšení repo sazby ČNB z konce srpna a přistoupil ke zvýšení úrokové sazby na spořicím účtu ING Konto. Úroková sazba je od 22. září navýšena ze současných 2,00 % p.a. na 2,10 % p.a. ING Konto, dříve známé jako Oranžové konto, si nadále drží své prvenství na českém trhu spořicích účtů bez výpovědní lhůty ohledně výše úroků. K výhodám účtu patří dále nulové poplatky za standardní služby. Přehled podmínek spořících účtů.

Karty Cetelem jsou pojištěny dva dny před blokací
Společnost Cetelem rozšířila nabídku služeb spojených s ochranou klientů v případech zneužití úvěrových karet. Klienti jsou chráněni proti případnému zneužití karty nejen po jejím zablokování, ale už 48 hodin před blokací. Podmínkou pro získání tohoto pojištění je využít jednoho ze stávajících pojistných produktů, které Cetelem ke svým kartám nabízí. Na výběr máte ze dvou balíčků pojištění: první obsahuje pojištění proti neschopnosti splácet z důvodu plné pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity nebo úmrtí a pojištění proti zneužití karty – za toto pojištění zaplatí klient 2,99 % z měsíční splátky. Druhý balíček je navíc rozšířen o pojištění pro případ ztráty zaměstnání a jeho cena činí 6,99 % z měsíční splátky. Další informace o splátkových společnostech.

Vkladový list Fio
Družstevní záložna Fio uvedla na trh vkladový produkt, který je určen konzervativním investorům. V rámci Prémiového vkladového listu je možné ukládat částky zaokrouhlené na celé desítky tisíc korun, přičemž minimální výše vkladu činí 50 000 Kč. Garantovaná roční úroková sazba činí 5 %. Na vklad se vztahuje zákonné pojištění s výší náhrady 90 % vkladu, max. 700 000 Kč. Úroky se na účet připisují jednorázově k datu ukončení vkladu. Uplatňuje se složené úročení s ročním skládáním úroků, tedy např. druhým rokem se úročí vedle vkladu i úroky za první rok vkladu.


Cenové akce

Poplatkové prázdniny Poštovní spořitelny
Noví klienti, kteří si v Poštovní spořitelně založí v období od 25. 9. do 31. 10. jeden z druhů níže jmenovaných účtů získají na půl roku v rámci cenových prázdnin zdarma vedení účtu a řadu druhů provedených transakcí.
Nabídka se týká následujících produktů Poštovní spořitelny:

  • Postžirové účty
  • Postkonta, tj. účty pro právnické osoby a podnikatele
  • Eurokonta, tj. účty vedené v měně Euro

Peugeot zlevní osobní vozy přibližně o 15 %
Firma Peugeot informovala o připravované prodejní akci Dny Peugeot, při které pokytne v době od 23. září do 31. října na nové vozy slevu ve výši 15 %. Slevu budou poskytovat tuzemští prodejci značky a nabídka se vztahuje na modely Peugeot 206, 206 SW, 206 CC, 206 RC, 307, 307 Break, 307 SW, 807 a Partner. Srovnání různých způsobů financování nákup automobilu.

Osobní půjčka Express GE Capital Bank
Od září nabízí GE Capital Bank na trh s kampaní „Půjčka v akci!“. V rámci kampaně mohou klienti až do konce října získat úvěr na 50 nebo 75 tis. Kč s nejnižšími garantovanými měsíčními splátkami. Podle Moniky Königové, manažerky Osobní půjčky Expres GE Capital Bank, činí pro úvěr ve výši 50 tis. Kč s dobou splatnosti v délce 72 měsíců měsíční splátka 999 Kč, pro úvěr ve výši 75 tis. Kč se splatností 72 měsíců pak 1 499 Kč. Podrobná recenze produktu.

Kreditní karty Citibank je možné získat za 25 %
Citibank prodloužila do konce října akci „Kreditní karta zdarma“. Název je poněkud zavádějící, v praxi byly poplatky za pořízení karty sníženy na 25 % obvyklé výše. Úplně zdarma získá kartu pouze klient, který prostřednictvím své kreditní karty během prvních tří měsíců utratí alespoň 3000 korun. Za stříbrnou kartu v této akci klient zaplatí 250 korun, místo obvyklé tisícovky a zlatá Citibank kreditní karta příjde na 500 korun. Citibank kreditní karta poskytuje bezúročné období 51 dnů, k bezpečnostním prvkům patří fotografie majitele a natištěný podpis, s nímž se nedá manipulovat. Informace o kreditních kartách.


Internet

Monetka.cz - řešení pro mikroplatby?
ČNB udělila společnosti Computer Press povolení k provozu internetové peněženky Monetka.cz. Ta byla poprvé zprovozněna na začátku roku 2002, ale vzhledem k novelizaci zákonného ustanovení bylo nutné její provoz k 1. lednu 2003 pozastavit. Po získání povolení je tedy připravováno její znovuspuštění. Plné spuštění a otevření české internetové veřejnosti se očekává během několika dnů. Internetová peněženka je nástroj, který umožňuje uživatelům internetu snadno a rychle platit za nákupy zboží a využívat placené služby na internetu. Uživatel si peněženku zřídí prostřednictvím jednoduché registrace a následně ji převodem z účtu naplní (např. přes internetové bankovnictví). Od tohoto okamžiku můžete peněženkou platit za nákupy zboží a služeb na internetu v obchodech či místech poskytujících služby, které tento způsob platby povolují. Realizace platby trvá asi deset vteřin a není zatížena žádnými poplatky ani provizemi. Další informace.

V Živnobance připisují platby on-line
Živnostenská banka začala připisovat tuzemské příchozí platby klientům způsobem online, tzn. ihned po obdržení informace od ČNB o připsání platby ve prospěch Živnostenské banky. Banka zároveň instalovala novou verzi internetového bankovnictví NetBanka, která nyní nově umožňuje podávat nebo odvolávat souhlas s inkasem, zasílat žádosti o inkaso, stornovat provedení tuzemských platebních příkazů před jejich splatností, zakládat trvalé objednávky pro zasílání informací (např. zůstatek účtu, pohyby na účtu, kartové operace, kurzovní lístek), podle typu informace e-mailem, faxem nebo SMS zprávou. Další informace o běžných účtech.

Český Telecom nabízí e-účet zdarma
Elektronický účet na půl roku zdarma mohou získat zákazníci Českého Telecomu, kteří si službu objednají do 15. listopadu. Český telecom nabízí e-účet ve třech variantách: standardní verze je vylepšeným ekvivalentem klasického „papírového“ účtu. Umožňuje elektronické zobrazení Vyúčtování za telekomunikační služby až za 12 předchozích období. Detailní e-účet dovolí navíc zákazníkům interaktivně řadit a prohlížet si své hovory podle typů volání, volaného směru, čísla, data nebo dokonce hodiny. Další výhodou je možnost data si stáhnout na svůj počítač a archivovat je, případně s nimi dále pracovat. Detail Special nabízí možnost prohlížet účet již v průběhu zúčtovacího období.

 

Bydlení, doprava, stravenky

Živnostenská banka garantuje hypotéku za 3 %
Živnostenská banka nabízí klientům s do 30. listopadu hypotéku na bydlení za pevnou úrokovou sazbu 3 % p.a. Nabídka se týká jednoleté fixace a vyhlášená úroková sazba je bankou garantována, tzn. nejedná se o sazbu „od“. Garantované úrokové sazby banka nabízí rovněž pro tří, pěti a desetileté fixace úrokové sazby. Pro všechny hypotéky sjednané v době do 30. listopadu banka garantuje transparentní model výpočtu úrokové sazby při obnově fixace. Ta bude vždy vázána na aktuální vývoj úrokových sazeb na mezibankovním trhu + 2 %. Vývoj úrokových sazeb na mezibankovním trhu pro příslušné fixace bude banka průběžně zveřejňovat na svých internetových stránkách.

Smart Wings zahájí provoz linky Praha-Vídeň, připravuje linku do Londýna a Dubaje
Soukromá letecká společnost Smart Wings koncem října zahájí provoz linky Praha-Vídeň. V současné době Smart Wings létají z Prahy pravidelně do Paříže, Curychu, Amsterdamu, Kodaně, Madridu, Římu a Dublinu. Ještě do konce tohoto roku má společnost zprovoznit také spojení do Londýna a Dubaje. Pravidelné spojení mezi Prahou a Vídní bude provozováno od 22. října 2004 každý víkend, tzn. pravidelnou linkou v pátek do Vídně a zpět do Prahy v neděli.  Přehled informací o levných aerolinkách.

Výhodné povinné ručení od Generali a ČSOB Pojišťovny
Pojišťovna Generali nabízí každému obyvateli obce do 30 000 obyvatel převzetí odpovědnosti za škodu způsobenou provozem jeho vozidla za zvýhodněné sazby. Nabídka platí pouze v době do 25. října 2004. Na právnické osoby se daná nabídka nevztahuje. Začátkem října přišla se zajímavou nabídkou bonusů a slev povinného ručení také ČSOB Pojišťovna.

Sodexho nabízí poukázky na dovolenou a oddech na bázi stravenek
Společnost Sodexho, známá jako poskytovatel stravenek, rozšířila nabídku svých služeb. Společnost nyní nabízí zaměstnavatelům možnost získat pro zaměstnance také poukázky na dovolenou HolidayPASS a poukázky RelaxPASS, určené pro využití volného času ve vybraných sportovních centrech, divadlech, kulturních a ozdravných zařízeních.

Doporučení

Máte akcie harvardských fondů? Nezbavujte se jich!
Podle informací ČR1-Radiožurnálu dostali začátkem září akcionáři Harvardského průmyslového holdingu smlouvy od společnosti Daventree Resources Limited (DRL). V nich je obsažena nabídka na vyplacení podílu 170–180 Kč za jednu akcii. Výměnou za tuto sumu firma požaduje podpis prohlášení, ve kterém se akcionáři zříkají některých svých práv. Jestliže tedy patříte k těm, kdo stále mají akcie harvardských fondů a i ve vaší schránce se objevila výše zmíněná zásilka, určitě smlouvu nepodepisujte. Jednak se po podpisu svých práv akcionáře už nikdy nedomůžete a riskujete i jinak. Není totiž jasné z jakých zdrojů chce DRL podíly vyplatit. Jestliže si společnost na výplatu akcionářů půjčila, pak byste podstupovali riziko, že případný dluh bude vymáhán na vás. Další informace o kapitálových trzích.

 

 


 

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená