FinExpert.e15.cz

Zaměstnanci GE Money šili pro děti

Praha, 15. července 2010

Zaměstnanci GE Money ze sdružení dobrovolníků GE Volunteers Elfun ušili přes 70 originálních panenek UNICEF, aby přispěli na nákup vakcín proti šesti smrtelným nemocem pro děti. Panenky, označené rodným listem, byly prodány na Jarmarku za 37 800 Kč a sloužily tak k nákupu vakcín. Díky této akci se podaří očkovat 63 dětí proti šesti smrtelným nemocem. Celou akci zaštítila paní Anežka Hřebejková, maminka slavného českého režiséra a tvůrkyně již mnoha panenek.

 „Máme za sebou další jedinečnou akci GE Volunteers Elfun. Zaměstnanci GE Money ve svém volném čase šili panenky pro UNICEF a poté je prodávali v Praze a v Ostravě. Za vybrané peníze se nakoupilo 63 vakcín proti šesti smrtelným nemocem, které ohrožují děti v rozvojovém světě,“ říká Dagmar Zachariášová, spoluorganizátorka akce a zástupce sdružení dobrovolníků GE Volunteers Elfun

Úkolem zaměstnanců GE Money ze sdružení dobrovolníků GE Volunteers Elfun bylo dle daného střihu ušít originální UNICEF panenky. Akce probíhala v pražské centrále GE Money a v ostravském Centru zákaznických služeb GE Money a vyvrcholila Jarmarky, kde byly panenky nabídnuty k prodeji za stanovenou částku 600 Kč. To je obnos potřebný k zajištění očkování pro jedno dítě. Nový majitel panenky dostal i vlastní rodný list a kontakt na tvůrce panenky.

Patronka celé akce byla ta nejpovolanější, paní Anežka Hřebejková, která už dlouho sama panenky UNICEF šije. Za svoji práci již obdržela stovky vzkazů od nových adoptivních rodičů. Na začátku celé akce popřála všem švadlenkám hodně zdaru a poděkovala všem dobrovolníkům za snahu přispět dobré věci.

Co je GE Volunteers Elfun?

GE Volunteers Elfun sdružuje dobrovolníky z řad zaměstnanců GE Money v České republice. Cílem sdružení je podporovat společnost ve čtyřech hlavních oblastech: děti a vzdělání, senioři, znevýhodnění spoluobčané a životní prostředí. Dobrovolníci z řad zaměstnanců GE Money se věnují desítkám aktivit, např. organizovanému dárcovství krve, sportovním, zábavním a vzdělávacím programům v základních školách, obnově lesního porostu na Pálavě, likvidaci kalamity v Tatrách atd. Ve sdružení působí dohromady téměř 400 zaměstnanců GE Money z České republiky.

 

 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená