FinExpert.e15.cz

Zajistěte si klidný spánek při prodeji nebo koupi nemovitosti

Praha, 20. listopadu 2014

Prodáváte domek po prarodičích a chcete mít jistotu, že dostanete své peníze včas? Nebo naopak kupujete vysněný byt a chcete, aby vše proběhlo tak, jak má? Pak právě pro vás přichystala Hypoteční banka novou službu, která zajistí bezpečné financování převodu nemovitosti.

„Dnešní doba je sice rychlá a plná technologických vychytávek, na druhou stranu se však zvyšuje vzájemná nedůvěra mezi lidmi. Zprávy jsou plné různých případů více či méně úspěšných podvodů a krádeží,“ přibližuje důvody zřízení této služby produktový manažer Hypoteční banky Jiří Koutný.

Jak tedy zajistit, aby zájemce o nemovitost řádně a včas zaplatil, tak aby se prodávající nemusel bát? Právě pro tyto případy přichází Hypoteční banka s novou službou, která se jmenuje Bezpečné financování a která slouží právě k tomu, aby změna vlastníka nemovitosti a převod finančních prostředků proběhl k plné spokojenosti obou stran. A jak to celé vlastně funguje?

„Je to velice jednoduché. Zájemci o nemovitost, který chce její koupi financovat hypotečním úvěrem u Hypoteční banky, otevřeme speciální účet, kam převedeme prostředky z poskytnuté hypotéky. Banka pak původnímu majiteli peníze nepošle dřív, než splní všechny předem stanovené podmínky, mezi které nejčastěji patří povinnost převést vlastnické právo k nemovitosti na kupujícího a doložit to výpisem z katastru nemovitostí“, vysvětluje princip fungování služby Koutný. „Prodávající tak má jistotu, že pokud všechny stanovené podmínky splní, dostane své peníze všechny a včas. Má je totiž u sebe uložené banka, která mu výplatu po splnění podmínek garantuje. Nemůže se proto stát, že na někoho převedete svůj dům a nedostanete zaplaceno,“ dodává. Obě strany tak mohou klidně spát s jistotou, že i při tak zásadním rozhodnutí, jako je prodej nebo koupě nemovitosti, zůstane majetek i peníze v bezpečí. Navíc, jako bonus, vám banka u tohoto produktu nabízí možnost sjednání úhrady daně z nabytí nemovitých věcí přímo na účet finančnímu úřadu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená