FinExpert.e15.cz

Zajištěné fondy ČSOB spravují více než 40 miliard korun

Po říjnovém vypořádání přesáhl kapitál spravovaný v zajištěných fondech ČSOB 40 miliard Kč. V roce 2008 dospěje do splatnosti dalších 14 zajištěných fondů, které spravují prostředky ve výši přesahující 4,5 miliardy Kč.

„Průměrný výnos zajištěných fondů ČSOB se pohybuje okolo 5 % ročně, ale rozdíly mezi jednotlivými fondy mohou být výrazné. Některé fondy vykazují průměrný roční výnos přesahující 10 %. Jde především o dynamické růstové struktury vázané na koš světových akcií nebo asijský region. Například fond ČSOB Asijského růstu přinesl od vzniku zhodnocení 37,10 %, což odpovídá ročnímu zhodnocení 21,20 %,“ uvádí Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Konzervativní struktury jako „strom“ nebo „click“ nabízejí menší potenciál výnosu. I ty však přinesly investorům výnos na úrovni několikanásobku termínovaných vkladů. „Průměrný výnos zajištěných fondů splatných v roce 2006 a 2007 byl zatím 5,87 % ročně. Tento výnos je navíc pro občany osvobozen od daně,“ doplňuje Jan Barta.

ČSOB každý měsíc investorům nabízí vždy 3 až 4 nové zajištěné fondy. V této inovační praxi hodlá pokračovat i nadále. Jan Barta k této strategii uvádí: "Pro potenciální klienty Zajištěných fondů ČSOB je výhodné zbavit se zvyku využívat zajištěný fond jako termínovaný vklad, tj. neměli by investovat pouze do jednoho fondu v přesvědčení, že pro své peníze udělali to nejlepší. Mnohem výhodnější je využít diverzifikace, která je v nabídce měsíčních novinek zajištěných fondů obsažena a zařazovat jednotlivé fondy do investičního portfolia jako celek. Tím se optimalizují výnosy, zvýší se pravděpodobnost průměrného výnosu a sníží se celková volatilita.“ Pokud potenciální klienti nemají ten který měsíc dostatek volných finančních prostředků, mohou počkat na novou měsíční nabídku zajištěných fondů ČSOB a své portfolio doplnit.

ČSOB během své historie nabídla investorům již 177 zajištěných fondů, z toho 163 bylo vydáno přímo v českých korunách. S emisemi připravenými primárně pro investory z jiných zemí, ke kterým se ČSOB přidala, drží v současné době klienti ČSOB 261 různých zajištěných fondů. Žádný ze správců kapitálu na českém trhu nenabízí tak diverzifikované množství těchto produktů.

ČSOB Asset management a ČSOB Investiční společnost jsou součástí KBC Asset management, předního mezinárodního správce kapitálu pro institucionální klienty. KBC AM je globálním specialistou v segmentu zajištěných fondů (nedávno uvedla na trh první zajištěný fond v Číně). Současný rating KBC AM udělený agenturou Fitch je na úrovni M2.

 

Tomáš Kopecký, Tisková zpráva ČSOB

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená