FinExpert.e15.cz

Zajištěné fondy ČSOB jsou stále v kurzu

Zájem o investování do zajištěných fondů ČSOB přetrvává i v jarních měsících. Důkazem jsou výsledky fondů ČSOB Reverzní Click 6, ČSOB Světový strom EUR 1 a ČSOB Evropského nemovitostního růstu 1. Celkový objem finančních prostředků, které byly do těchto fondů investovány přesáhl 683 milionů Kč. ČSOB navíc opět přichází s dalšími novinkami a od 22. května nabízí k úpisu nové velmi atraktivní fondy – ČSOB Digitální reverzní 1, ČSOB Krátkodobého růstu 2, Maximal Invest 13 – ČSOB Čínského růstu 1 a ČSOB Světový strom 10.  
Největší zájem projevili investoři o zajištěný fond ČSOB Reverzní Click 6. V upisovacím období od 10. dubna do 19. května 2006 dosáhl tento fond celkového objemu vložených finančních prostředků výše 429 milionů Kč. Značný zájem byl i o fond ČSOB Evropského nemovitostního růstu 1, který ve stejném upisovacím období dosáhl celkového objemu ve výši 212 milionů Kč.

Nové fondy ČSOB, které mohou nyní investoři upisovat až do 30. června 2006, nabízejí opět zajímavé možnosti efektivního zhodnocení volných finančních prostředků. Nový fond ČSOB Digitální reverzní 1 nabízí investorům možnost dosažení velmi zajímavého výnosu až 50 % při velmi krátké době investice, ta je pouze 2 roky a 7 měsíců. To vše při 100 % zajištění ochrany investice. Dalším aktuálně nabízeným fondem je fond ČSOB Krátkodobého růstu 2, jehož výnos je vázán na koš 30 akcií. Výhodou tohoto fondu je 100 % participace na výnosu při krátké době do splatnosti (4 roky a 1 měsíc). „O předchůdce tohoto fondu - fond ČSOB Krátkodobého růstu 1 projevili investoři enormní zájem. Tento fond vykázal historicky vůbec nejvyšší objem vložených finančních prostředků ve výši 1,23 miliardy Kč a stal se tak největším zajištěným fondem ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jan Barta, člen představenstva ČSOB Investiční společnosti.

Dalším zajištěným fondem v nabídce ČSOB je fond ČSOB Světový strom 10, jehož výnos je vázán na koš 20 akcií. Tento fond je určen především pro konzervativnější investory. Minimální zajištěný výnos fondu ČSOB Světový strom 10 je 12,04 %. Maximální výnos ve výši 91,44 % je rovněž velmi atraktivní.

V období od 22. května do 29. června 2006 bude na všech pobočkách také nabízena již třináctá emise ČSOB Spořícího programu Maximal Invest. Maximal Invest je spojen s investicí do fondu ČSOB Čínského růstu 1, jehož výnos je vázán na koš 25 světových akcií firem, které expandují do Číny. „Čínu považujeme za velmi atraktivní region s vysokým potenciálem. Čínská ekonomika roste značným tempem, které předpokládáme, že bude pokračovat i v dalších letech. Tímto fondem chceme našim investorům umožnit se na růstu čínské ekonomiky také podílet,“ uvedl Jan Barta.  Splatnost fondu ČSOB Čínského růstu 1 je 31. srpna 2011, tj. doba trvání je 5 let a 2 měsíce. Minimální zhodnocení investice je ve výši 4,0 %. Při 55% participaci na růstu koše vybraných 25 akcií není u tohoto fondu omezován maximální výnos.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená