FinExpert.e15.cz

Začíná volba nejlepšího Obchodníka roku 2010

Praha, 29. listopadu 2010

Startuje hlasování veřejnosti osmého ročníku soutěže GE Money Bank Obchodník roku

V pondělí 29. listopadu 2010 začíná mezi českými obchodníky osmý ročník klání o titul GE Money Bank Obchodník roku 2010. Startuje totiž hlasování zákazníků, kteří na základě své spokojenosti se službami obchodníků rozhodnou o vítězi kategorie „Cena veřejnosti“. Hlasování veřejnosti bude probíhat tři měsíce a ukončeno bude 28. února 2011. Všichni hlasující se mohou zapojit do soutěže o hlavní cenu - platební kartu GE Money Bank s věrnostním programem bene+ nabitou na 100 000 Kč. Další hodnotné týdenní ceny vložili do soutěže partneři ocenění. Kromě Ceny veřejnosti a absolutního vítěze s titulem „GE Money Bank Obchodník roku 2010“ budou na základě výzkumu určeni i nejlepší obchodníci v 11 oborových kategoriích.

Ocenění GE Money Bank Obchodník roku je vyjádřením kvality českého maloobchodu. Po sedmi úspěšných ročnících se ocenění stalo oblíbenou a respektovanou soutěží mezi samotnými obchodníky, zástupci médií a především samotnými spotřebiteli. Ocenění pomáhá veřejnosti snáze se orientovat v široké nabídce maloobchodu. Pro obchodníky je GE Money Bank Obchodník roku uznáním kvality jejich služeb a produktů, které mohou využít v rozvíjení další komunikace se zákazníky.

Hlasování veřejnosti

V letošním roce bude moci veřejnost hlasovat pro své oblíbené obchodníky po dobu tří měsíců. Od 29. listopadu 2010 do 28. února 2011 bude probíhat SMS a internetové hlasování na stránkách www.obchodnik-roku.cz, z jehož výsledků vzejde držitel titulu GE Money Bank Obchodník roku 2010 – Cena veřejnosti. Po celou dobu hlasování veřejnosti budou na webových stránkách ocenění k dispozici průběžné výsledky.

„Každý týden získá jeden z hlasujících hodnotnou cenu,“ říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank v České republice. „Zodpovězením soutěžní otázky v hlasovacím formuláři na webových stránkách www.obchodnik-roku.cz se každý hlasující zapojuje také do soutěže o hlavní cenu – platební kartu GE Money Bank s věrnostním programem bene+ nabitou na 100 000 Kč,“ dodal Roman Frkous.

Seznam cen pro jednotlivé týdny naleznete na www.obchodnik-roku.cz

Prostřednictvím SMS a internetového hlasování budou lidé moci udílet obchodníkům pozitivní body. Na škále od 5 bodů pro nejlepšího maloobchodníka až po 1 bod pro nejhoršího budou moci hlasující přehledně vyjádřit, které obchody se jim líbí, kde se jim nakupuje dobře a kde nikoliv. Každý spotřebitel může ze svého počítače vyplnit denně jeden hlasovací formulář a odeslat jeden SMS hlas. V průběhu celého hlasování mohou spotřebitelé hlasovat opakovaně.

Hlasování v oborových kategoriích

Podobně jako v předchozích letech budou také voleni vítězové v jedenácti oborových kategoriích. Výběr vítězů proběhne na základě expertního výzkumu realizovaného nezávislou společností STEM/MARK v době od prosince 2010 do ledna 2011, v rámci něhož bude dotázáno více než tisíc spotřebitelů z celé České republiky.

Mezi již tradiční kategorie patří: Diskont roku 2010, Prodejce drogistického zboží roku 2010, Prodejce elektro roku 2010, Hobbymarket roku 2010, Prodejce nábytku roku 2010, Internetový obchod roku 2010 a Zvláštní cena - Specializovaný obchod roku 2010. Loňské ocenění Prodejce módy roku 2009 bylo pro letošní rok rozděleno do tří kategorií: Prodejce oděvů roku 2010, Prodejce obuvi roku 2010 a Prodejce sportovního oblečení a vybavení roku 2010.

Kategorie Hypermarket/Supermarket roku 2009 byla pro letošní rok přejmenována na Nediskontní obchodní řetězec roku 2010, což umožňuje i zařazení stále oblíbenějšího modelu jednopodlažních samoobslužných obchodních jednotek do této kategorie.

Absolutní vítěz GE Money Bank Obchodník roku 2010

Absolutní vítěz a držitel titulu GE Money Bank Obchodník roku 2010 bude určen na základě výsledků průzkumu veřejného mínění (váha 70 %) a na základě internetového a SMS hlasování (váha 30 %).

Vítězové oborových kategorií, Ceny veřejnosti a držitel titulu GE Money Bank Obchodník roku 2010 budou zveřejněni během slavnostního večera na přelomu března a dubna 2011.

Příloha 1:

Zjednodušená pravidla a popis určení vítězů jednotlivých kategorií

Vítězové oborových kategorií budou vybráni na základě expertního průzkumu veřejného mínění provedeného nezávislou agenturou STEM/MARK. Ta v průběhu prosince 2010 a ledna 2011 osloví reprezentativní skupinu tisíce spotřebitelů a bude se ptát na jejich zkušenosti s českými obchodníky.

Seznam kategorií v roce 2010:

1. Nediskontní obchodní řetězec roku (samoobsluhy, hypermarkety, supermarkety)
2. Diskont roku
3. Prodejce drogistického zboží roku
4. Prodejce elektro roku
5. Hobbymarket roku
6. Prodejce oděvů roku
7. Prodejce obuvi roku
8. Prodejce sportovního oblečení a vybavení roku
9. Prodejce nábytku roku
10.  Internetový obchod roku
11.  Zvláštní cena - Specializovaný obchod roku (hračkářství, prodejci knih, CD,    vybavení pro  volný čas apod.)
12. Cena veřejnosti
13. Absolutní vítěz

Udělena bude také Cena veřejnosti, o jejímž držiteli rozhodne hlasování prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv. Hlasování probíhá od 29. listopadu 2010 do 28. února 2011. Každý spotřebitel může ze svého počítače vyplnit denně jeden hlasovací formulář a odeslat jeden SMS hlas. Cena jedné SMS je 6 Kč vč. DPH. V průběhu celého hlasování však mohou spotřebitelé hlasovat opakovaně. Body bude veřejnost udělovat obchodníkům podle schématu: 5 = +5 bodů, … 1 = +1 bod.

Absolutní vítěz – držitel titulu GE Money Bank Obchodník roku 2010 – bude určen na základě výsledků obou zmiňovaných forem hodnocení – průzkumu veřejného mínění a hlasování široké veřejnosti prostřednictvím internetu a SMS. Výsledky reprezentativního výzkumu budou mít v určení absolutního vítěze 70% váhu, hlasování veřejnosti pak 30%.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená