FinExpert.e15.cz

XTB Cup: Výjimečné páteční obchody

Nálada na trzích byla stále pozitivní, ve srovnání s prvním soutěžním týdnem však nadšení začalo mírně opadat.
XTB Cup: Výjimečné páteční obchody

Mohou za to nevyrovnané výsledky amerických bank za 3. kvartál, které sice vyloženě nepropadly, ale nedaly moc nadějí na rychlé řešení problémů na trhu s úvěry. Při bližším pohledu na finanční výkazy bank je patrné, že skladba zisků není udržitelná a další čtvrtletí by mohla dopadnout hůře.

Komoditní trh však nebyl příliš ovlivněn a rostl v čele s cukrem, který za minulý týden přidal 12 %, což byl nejvyšší pohyb ze všech obchodovaných komodit. První soutěžní týden o podobné procento poklesl a tím si vysloužil titul nejvolatilnější instrument dosavadního průběhu soutěže. Kdo tento pohyb očekával, nebo jen náhodou na růst cukru vsadil, dočkal se pohádkových zisků. Nejlepší obchod s cukrem byl realizován se ziskem 64 tisíc euro.

Druhým instrumentem s nejvyššími individuálními zisky se stal zemní plyn, ten celý týden oslaboval, aby se v pátek vzchopil a smazal téměř veškeré ztráty. Kdo si věřil na páteční obchodování, tak si za pár hodin připsal nevýdané zisky v řádu desítek tisíc eur. Většina soutěžících však tento pohyb nečekala a dostala se do ztrát.

Ropa byla třetím nejobchodovanějším instrumentem předchozího týdne a soutěžící sázeli na její vzestup. Celý týden se držela v růstovém trendu a dostala se na nejvyšší hodnoty za poslední rok. Vedle pokračujícího ekonomického oživení byl hlavním důvodem růstu report o stavu zásob benzínu ve Spojených státech. Přestože se očekával jen mírný pokles stavu zásob, konečná hodnota byla 5 krát vyšší, než kolik činily původní odhady. V pátek zveřejněná průmyslová produkce v USA dopadla vysoko nad odhady a to vystřelilo ropu do výšin až na cenu 77,09 dolarů za barel, což znamenalo týdenní růst o téměř 9 %.

Obchodování akcií a akciových indexů se drželo notný kus zpátky za měnami a komoditami, přesto si nelze nevšimnout zvýšeného zájmu o tyto instrumenty. V prvním týdnu se zahraniční akcie téměř neobchodovaly, to se však s pokračující výsledkovou sezónou ve Spojených státech změnilo. Soutěžící spekulovali na vzestup či pokles akcií společností, jejichž výsledky byly reportovány a nutno říci, že se to některým opravdu dařilo. V úterý reportovala své výsledky společnost Intel a velmi příjemně překvapila. Vyvedla trhy z negativního teritoria a namlsala i držitele jiných akcií. Její akcie vyskočily o více než 5 % a mnoho soutěžících vydělalo. Ve středu pak ale zveřejnila výsledky americká banka Citigroup a mnoha soutěžícím naopak zmrznul úsměv na rtech. Téměř 80 % příkazů na tuto akcii v soutěži bylo nákupních a její pokles o 5 % znamenal snížení účtů stovkám soutěžícím. Nokia také svými výsledky nepotěšila. Bylo na ni však více prodejních příkazů a kumulované ztráty tedy nedosahovaly takových výšek.

Co se týká samotných soutěžících, tak ani v druhém týdnu se Čechům nepodařilo dostihnout Slováky v počtu registrací. Přestože se náskok pořád snižuje, naši sousedé vedou stále o 3 %. Uvidíme, jak se situace vyvine ve zbývajících týdnech soutěže.  Výhercem v kategorii mužů v České republice se stal v druhém týdnu soutěže pan Karel Masný z Prahy, kterému se podařilo zhodnotit soutěžní účet o 1 528 % a získává společně s dalšími výherci komunikátor HTC Touch Diamond 2. Kategorii žen v České republice vyhrála paní Eva Šmerdová z Vysočiny s celkovým zhodnocením účtu 896 %. Na Slovensku byla nejlepší žena, paní Petra Kurucová ze Žilinského kraje, která zhodnotila svůj účet o 1 242 %. V kategorii mužů se na prvním místě umístil pan Miroslav Krištof z Banskobystrického kraje se zhodnocením účtu o 773 %. Připomínáme, že vyvrcholení soutěže se blíží mílovými kroky a hlavní cenu Porsche Cayman vyhraje jen ten nejlepší.

Zájemci o účast v soutěži se stále mohou registrovat. Pokud je Vám tedy více než 18 let a jste občanem České republiky nebo Slovenska, máte šanci vyhrát hlavní cenu. Je na každém soutěžícím, jakou strategii si zvolí. Každý týden probíhá vyhodnocení a nejúspěšnější muž a nejúspěšnější žena z Česka i Slovenska vyhrávají komunikátory HTC Diamond 2. Kdo dokáže nejvíce zhodnotit svůj účet za celý měsíc, vyhrává hlavní cenu Porsche Cayman!

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená