Mohou za to nevyrovnané výsledky amerických bank za 3. kvartál, které sice vyloženě nepropadly, ale nedaly moc nadějí na rychlé řešení problémů na trhu s úvěry. Při bližším pohledu na finanční výkazy bank je patrné, že skladba zisků není udržitelná a další čtvrtletí by mohla dopadnout hůře.
Komoditní trh však nebyl příliš ovlivněn a rostl v čele s cukrem, který za minulý týden přidal 12 %, což byl nejvyšší pohyb ze všech obchodovaných komodit. První soutěžní týden o podobné procento poklesl a tím si vysloužil titul nejvolatilnější instrument dosavadního průběhu soutěže. Kdo tento pohyb očekával, nebo jen náhodou na růst cukru vsadil, dočkal se pohádkových zisků. Nejlepší obchod s cukrem byl realizován se ziskem 64 tisíc euro.
Druhým instrumentem s nejvyššími individuálními zisky se stal zemní plyn, ten celý týden oslaboval, aby se v pátek vzchopil a smazal téměř veškeré ztráty. Kdo si věřil na páteční obchodování, tak si za pár hodin připsal nevýdané zisky v řádu desítek tisíc eur. Většina soutěžících však tento pohyb nečekala a dostala se do ztrát.
Ropa byla třetím nejobchodovanějším instrumentem předchozího týdne a soutěžící sázeli na její vzestup. Celý týden se držela v růstovém trendu a dostala se na nejvyšší hodnoty za poslední rok. Vedle pokračujícího ekonomického oživení byl hlavním důvodem růstu report o stavu zásob benzínu ve Spojených státech. Přestože se očekával jen mírný pokles stavu zásob, konečná hodnota byla 5 krát vyšší, než kolik činily původní odhady. V pátek zveřejněná průmyslová produkce v USA dopadla vysoko nad odhady a to vystřelilo ropu do výšin až na cenu 77,09 dolarů za barel, což znamenalo týdenní růst o téměř 9 %.
Obchodování akcií a akciových indexů se drželo notný kus zpátky za měnami a komoditami, přesto si nelze nevšimnout zvýšeného zájmu o tyto instrumenty. V prvním týdnu se zahraniční akcie téměř neobchodovaly, to se však s pokračující výsledkovou sezónou ve Spojených státech změnilo. Soutěžící spekulovali na vzestup či pokles akcií společností, jejichž výsledky byly reportovány a nutno říci, že se to některým opravdu dařilo. V úterý reportovala své výsledky společnost Intel a velmi příjemně překvapila. Vyvedla trhy z negativního teritoria a namlsala i držitele jiných akcií. Její akcie vyskočily o více než 5 % a mnoho soutěžících vydělalo. Ve středu pak ale zveřejnila výsledky americká banka Citigroup a mnoha soutěžícím naopak zmrznul úsměv na rtech. Téměř 80 % příkazů na tuto akcii v soutěži bylo nákupních a její pokles o 5 % znamenal snížení účtů stovkám soutěžícím. Nokia také svými výsledky nepotěšila. Bylo na ni však více prodejních příkazů a kumulované ztráty tedy nedosahovaly takových výšek.
Co se týká samotných soutěžících, tak ani v druhém týdnu se Čechům nepodařilo dostihnout Slováky v počtu registrací. Přestože se náskok pořád snižuje, naši sousedé vedou stále o 3 %. Uvidíme, jak se situace vyvine ve zbývajících týdnech soutěže. Výhercem v kategorii mužů v České republice se stal v druhém týdnu soutěže pan Karel Masný z Prahy, kterému se podařilo zhodnotit soutěžní účet o 1 528 % a získává společně s dalšími výherci komunikátor HTC Touch Diamond 2. Kategorii žen v České republice vyhrála paní Eva Šmerdová z Vysočiny s celkovým zhodnocením účtu 896 %. Na Slovensku byla nejlepší žena, paní Petra Kurucová ze Žilinského kraje, která zhodnotila svůj účet o 1 242 %. V kategorii mužů se na prvním místě umístil pan Miroslav Krištof z Banskobystrického kraje se zhodnocením účtu o 773 %. Připomínáme, že vyvrcholení soutěže se blíží mílovými kroky a hlavní cenu Porsche Cayman vyhraje jen ten nejlepší.
Zájemci o účast v soutěži se stále mohou registrovat. Pokud je Vám tedy více než 18 let a jste občanem České republiky nebo Slovenska, máte šanci vyhrát hlavní cenu. Je na každém soutěžícím, jakou strategii si zvolí. Každý týden probíhá vyhodnocení a nejúspěšnější muž a nejúspěšnější žena z Česka i Slovenska vyhrávají komunikátory HTC Diamond 2. Kdo dokáže nejvíce zhodnotit svůj účet za celý měsíc, vyhrává hlavní cenu Porsche Cayman!