FinExpert.e15.cz

XTB Cup: Poslední šance na Porsche

Nejlepší obchod má v dosavadním průběhu soutěže hodnotu 110 tisíc euro a soutěžícímu se ho podařilo realizovat obchodem se zemním plynem.
XTB Cup: Poslední šance na Porsche

Soutěž X-Trade Brokers má za sebou už třetí týden a v jeho průběhu bylo na trzích pořádně rušno.  Výherci třetího kola soutěže realizovali své nejlepší obchody hlavně na komoditách. K vidění byly hlavně na zemním plynu, ropě a pšenici. Tam směřovali podstatnou část svých investic i vítězové třetího kola. V České republice se v mužské kategorii na prvním místě umístil pan Michal Šereda, kterému se podařilo zhodnotit virtuální účet o 645 %. V ženské kategorii zvítězila paní Monika Slavíková se zhodnocením účtu o 498 %. Na Slovensku vyhrál mužskou část soutěže pan Miroslav Križan, který třetí týden soutěže zakončil se zhodnocením účtu o 717 %. Ženskou kategorii vyhrála paní Zuzana Savkuľaková s celkovým ziskem 456 %. Všichni výherci obdrží komunikátor HTC Touch Diamond 2. Soutěž o Porsche však pokračuje. Každý má stále šanci vyhrát. Stačí správně zvolit strategii a zkusit štěstí.

 Vítězové 3. týdne

Umístění Jméno Zhodnocení
Nejlepší žena ČR Slavíková Monika 498,30 %
Nejlepší muž ČR Šereda Michal 644,66 %
Nejlepší žena SR Savkulaková Zuzana 455,68 %
Nejlepší muž SR Križan Miroslav 716,76 %

 

Co se týká individuálních, ale i kumulativních zisků, tak nejvíce se soutěžícím dařilo v obchodech se zemním plynem, dále pak se zlatem, ropou a měnovým párem EUR/USD. Ten vstal v posledních dnech minulého týdne z mrtvých a po krátké stagnaci začal opět přinášet zisky pesimisticky naladěným soutěžícím k americké měně. Nejhůře si na rozdíl od minulých týdnů vedli obchodníci s cukrem. Tato komodita zaznamenala nejvyšší kumulativní ztráty ze všech instrumentů. Spekulace na další růst nevyšla, cukr se v průběhu týdne propadl o téměř 5 % a to přineslo nebývalé ztráty na účty soutěžících.

Tento týden nabídne vysokou aktivitu soutěžících, kteří se na poslední chvíli budou snažit navýšit svůj virtuální účet. V minulém týdnu byly nejobchodnější komodity a je pravděpodobné, že v posledním týdnu se situace nezmění. Nabízejí totiž nejvyšší zisky a spousta soutěžících bude riskovat, aby právě oni dosáhli na jednu z cen. Americká výsledková sezóna je téměř u konce a prim začínají hrát výsledky evropských firem. Ty převezmou štafetu a budou určovat náladu na trzích. První výsledky naznačily, že i v Evropě můžeme očekávat pozitivní náladu a proto i akcie mohou obchodníkům opět nabízet zajímavé příležitosti. Řada obchodníků se může vyvézt na pozitivním sentimentu. Vedle korporátních zpráv přijdou zajímavá data také ze Spojených států, kde se v úterý zveřejní spotřebitelská důvěra za září. Ve středu čekáme data ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a prodeje nových domů. Ve čtvrtek se dozvíme počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden a vývoj zásob zemního plynu. To by mohlo zajímat spoustu soutěžících, kteří momentálně na jeho raketovém vzestupu vydělávají.

Jestli chcete na poslední chvíli zkusit štěstí, neváhejte. Registrace je možná až do samého konce soutěže v pátek 30. října. Uvidíme, zda se v posledním týdny ještě podaří Čechům dohnat Slováky v počtu registrací do soutěže. Od minulého týdne se tento poměr moc nezměnil. Slováci vedou o více než 3 % a tento rozdíl se bude dohánět velmi obtížně.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená