FinExpert.e15.cz

Wüstenrot životní pojišťovna jede!

Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s. definitivně uzavřela rok 2006 na dnešním zasedání dozorčí rady a na dnešní valné hromadě. Výsledky společnosti byly přezkoušeny KPMG Česká republika Audit, s.r.o.

Rok 2006 byl pro životní pojišťovnu úspěšný

  • Pojišťovna již třetím rokem po sobě dosáhla pozitivního hospodářského výsledku; zisk po zdanění (13 mil. Kč) je ve srovnání s rokem 2006 dvojnásobný a je i vyšší než plánovaný.
  • Obrat pojišťovny („předepsané pojistné“) se zvýšil ze 191 mil. Kč na 212 mil. Kč, tj. o 11 %, což je více než dvojnásobná dynamika ve srovnání s dynamikou celého trhu životního pojištění (4,8 %).

Životní pojišťovna Wüstenrot se ve své činnosti zaměřuje především na to, co klienti Wüstenrotu i ostatní naši spoluobčané nejvíce potřebují: pokrytí životních, úrazových, nemocenských a dalších rizik, úměrně svým potřebám.

Finanční poradenství Wüstenrot má od poloviny minulého roku k dispozici 3 nové originální a hlavně jednoduché produkty životního pojištění, které se označují jako „balíčky“:  Životní, Dětský a Důchodový balíček. Jsou šity na míru jednotlivých cílových skupin (rodiny s dětmi, děti, jednotlivci), jsou cenově velmi výhodné a v maximální možné míře využívají i stávající státní podpory. Zájemce o pojištění přitom není nucen koupit celý balíček, může si opatřit např. jen základní pojištění, které je např. v Důchodovém balíčku kombinací pojištění invalidního důchodu a spoření na důchod. Všechny „balíčky“ jsou univerzálním životním pojištěním (universal life) a jsou tedy velmi flexibilní, obdobně jako např. investiční životní pojištění. Samozřejmostí jsou dále nejen např. výpisy z účtu, ale i vysoké zúročení prostředků na individuálním účtu zákazníka. Zcela konkrétně: za loňský rok zde pojišťovna připsala velmi vysoký úrok: 4 % p.a., přitom se jedná o skutečné zúročení, nevybírají se přitom žádné poplatky. Údaj samozřejmě neobsahuje tzv. technickou úrokovou míru, ani jiný případný reklamní „chyták“. Neberte to!

Od konce minulého roku životní pojišťovna nabízí další „bombu“: na českém trhu neznámou konstrukci úrazového pojištění, která vychází z know-how našich akcionářů. A i zde jsou v popředí potřeby zájemců o pojištění. Z konstrukce tohoto pojištění zde prozradím, že naši „Úrazovou pojistku“ může sjednat např. rodič pro své miminko a pojištění může trvat až do vysokého seniorského věku dnešního miminka. Bez jakékoliv změny ceny a s možností indexování (ochrana proti inflaci)! A již nemluvě o tom, že v případě úrazu s trvalými následky (od 50 %) má pojištěný nárok na doživotní úrazový důchod, navíc s každoročním nárůstem důchodu o 4 %! A to vše za pakatel, dokonce i s rodinnou slevou 10 % a slevou za optimální způsob placení 5 %! Neberte to!

I když se životní pojišťovna Wüstenrot zaměřuje na uspokojování základních potřeb typických klientů, máme i mimořádnou nabídku pro milionáře a skupiny osob, které „dají dohromady“ aspoň milión Kč ročně. Vloni jsme zavedli pojištění BENEFIT, které je univerzálním životním pojištěním pro manažery a firemní zákazníky. Již celá řada zákazníků využila možnosti velmi výhodného spoření – i zde s úrokem 4 % p.a. a zde navíc s možností vkladu i na pouhý jeden rok! Neberte to!

Pro rok 2007 pojišťovna dopředu garantuje u „balíčků“ zúročení 4% p.a. Milionářům – i „skupinovým“ – garantujeme pouhých 3,5% p.a.; na rozdíl od předchozích si všechny své peníze mohou vybrat i s úroky již po roce (při smlouvě na rok). Neberte to!

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená