FinExpert.e15.cz

Wüstenrot vydává pětileté HZL za 400 mil Kč s výnosem 4,55 % p. a.

Wüstenrot vydává pětileté HZL za 400 mil Kč s výnosem 4,55 % p. a.

Wüstenrot hypoteční banka a.s. jako emitent společně s Českou spořitelnou, a.s. jako vedoucím manažerem a Bookrunnerem dnes stanovila podmínky vydání dalších hypotečních zástavních listů (HZL) v celkové jmenovité hodnotě 400 mil. Kč z emise vydané dne 11. 5. 2005 v rámci svého dluhopisového programu.

Wüstenrot hypoteční banka a.s. společně s Českou spořitelnou, a.s dnes stanovila podmínky vydání dalších hypotečních zástavních listů první emise hypotečních zástavních listů společnosti Wüstenrot hypoteční banka a.s. s úrokovým výnosem 4,55 % p. a. a splatných v roce 2010, emitovaných v emisní lhůtě v rámci dluhopisového programu.

Další hypoteční zástavní listy pětileté emise hypotečních zástavních listů Wüstenrot hypoteční banky a.s., nesoucí pevný úrokový výnos 4,55 % p.a., splatné v roce 2010, ISIN CZ0002000508 jsou vydávány v emisní lhůtě ve jmenovité hodnotě 400 milionů Kč k datu vydání 2. 11. 2005, v emisním kurzu 106,80 % jmenovité hodnoty, a to v rámci dluhopisového programu.

Jmenovitá hodnota hypotečních zástavních listů vydaných k datu emise 11. 5. 2005 činila 400 mil. Kč. Celkový objem první emise může dosáhnout souhrnné jmenovité hodnoty 1 mld. Kč  s tím, že zbývající část emise může Wüstenrot hypoteční banka a.s. vydat v 24-měsíční emisní lhůtě od data emise nebo v dodatečné lhůtě, pokud se k tomu na základě tržních podmínek rozhodne.

Hypoteční zástavní listy vydávané k datu vydání jsou plně umístěny vedoucím manažerem českým institucionálním investorům a emitent ani vedoucí manažer nepředpokládají jejich nabídku drobným investorům.

„Vydání dalších hypotečních zástavních listů dokládá, jaký vysoký zájem o naše cenné papíry existuje v řadách českých investorů. Zdroje získané vydáním hypotečních zástavních listů přispějí k široké nabídce atraktivních hypotečních úvěrů Wüstenrot hypoteční banky a.s.,“ uvedl František Pavelka, předseda představenstva Wüstenrot hypoteční banky a.s.

Hypoteční zástavní listy budou vydány v rámci první emise v rámci dluhopisového programu hypotečních zástavních listů, v rámci jehož je Wüstenrot hypoteční banka a.s. oprávněna vydávat jednotlivé emise až do celkové jmenovité hodnoty 6 mld. Kč, s dobou trvání programu maximálně 5 let a možností vydávat během doby trvání programu jednotlivé emise s dobou splatnosti do 5 let.

Hypoteční zástavní listy jsou kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.
Wüstenrot hypoteční banka a.s. je reprezentantem německé skupiny Wüstenrot v oblasti hypotečního bankovnictví v České republice. Více informací o Wüstenrot hypoteční bance a.s. naleznete na  www.wuestenrot.cz/whb.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená