FinExpert.e15.cz

WŰSTENROT STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Výsledky za rok 2006

Objem poskytnutých úvěrů vzrostl meziročně o více než 51 %. Na opravy bytových domů úvěry za 2,8 miliardy korun/Počet uzavřených smluv roste.

Konečné výsledky stavební spořitelny Wüstenrot za rok 2006 potvrdily neustále rostoucí zájem o úvěry na bydlení. Z celkového vývoje také vyplývá, že lidé oceňují i další výhody stavebního spoření, především jeho jistotu, stabilitu a zaručený výnos a že stavební spoření tvoří základ a nedílnou součást rodinných financí. Svědčí o tom plynule vzrůstající počet uzavřených smluv i skutečnost, že se opět zvyšuje celkový počet smluv.

Stavební spořitelna Wüstenrot poskytla v loňském roce úvěry v dosud rekordní výši 4,5 miliardy korun, což je o 51 % více než v roce 2005. K 31. 12. 2006 spravovala 65 600 úvěrů, jejichž saldo činilo téměř 12 miliard korun. Celkem již poskytla přes 89 400 úvěrů v objemu 19,5 miliardy Kč.

Vysoké tempo růstu objemu poskytnutých úvěrů se velmi pozitivně odráží na důležitém ukazateli poměru vkladů a úvěrů, tzv. proúvěrovanosti, který ke konci roku činil 46,5 % (nárůst o 3 body). Dosažená úroveň vysoce překračuje průměr stavebních spořitelen (37,2 %) a stavební spořitelna Wüstenrot tak patří mezi nejúspěšnější na trhu.

V loňském roce uzavřela stavební spořitelna Wüstenrot 57 000 smluv. V důsledku zvýšeného počtu a trvale rostoucí průměrné cílové částky na jednu smlouvu činila celková cílová částka těchto smluv 14,7 mld. Kč. Ve srovnání s rokem 2005 představuje přírůstek
21,6 %.

Na financování oprav, rekonstrukcí a modernizací bytových domů schváleny úvěry za 2,8 miliardy.

V průběhu posledních tří let prokázala stavební spořitelna Wüstenrot, že její speciální úvěr REVIT určený na financování oprav, rekonstrukcí a modernizací bytových domů patří ke špičkovým finančním produktům. Zájem bytových družstev a společenství vlastníků o tyto úvěry prudce stoupá. Zatímco v roce v roce 2005 schválila stavební spořitelna úvěry REVIT ve výši 1,1 miliardy korun, v roce 2006 činil objem schválených úvěrů přes 2,8 miliard.

V rámci financování oprav a modernizace bytových domů postavených panelovou technologií je možné využít státní podporu z programu PANEL, tedy získat zvýhodněnou záruku za úvěr nebo dotaci na úhradu úroků z úvěru až o 4 procentní body.

Právě ze statistiky státem podporovaných úvěrů vyplývá, že stavební spořitelně Wüstenrot patří ve financování rekonstrukcí panelových bytových domů jedno z předních míst. Porovnáme-li, kolik dotovaných úvěrů poskytly všechny banky, patří jí v počtu již druhé a v objemu úvěrů třetí místo, mezi stavebními spořitelnami je absolutní jedničkou.

Hospodářské výsledky

Stavební spořitelna Wüstenrot vykázala v roce 2006 opět velmi dobré hospodářské výsledky. Její aktiva vzrostla o 3,1 mld. korun na 28,5 mld. Kč. Na základě předběžných výsledků se očekává, že čistý zisk za rok 2006 bude vyšší než 135 milionů zisku, který stavební spořitelna vytvořila v roce 2005.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená