FinExpert.e15.cz

WÜSTENROT POJIŠŤOVNA: Klienta na ulici nenecháme

Poškozené střešní krytiny, odváté střechy, rozbitá skla, domy bez elektřiny – to jsou nejčastěji hlášené škodní události těchto dní.

Poškozené střešní krytiny, odváté střechy, rozbitá skla, domy bez elektřiny – to jsou nejčastěji hlášené škodní události těchto dní. Linka pro nahlašování škodních událostí je frekventovaná, likvidátoři mají plné ruce práce. Pojištění živelního rizika – vichřice je součástí pojištění nemovitosti (rodinného domu, bytu nebo bytového domu), ale i pojištění movitého majetku (domácnosti).

Ve Wüstenrot pojišťovně je pojištění rizika vichřice součástí velkého balíku rizik, označovaného jako živelní rizika, tzv. „živel“, a to už v základě každého pojištění majetku.
Při poškození auta (nejčastěji když na něj v důsledku vichřice padne strom, sloup) bývají takovéto škody hrazené z havarijního pojištění. Ve Wüstenrot pojišťovně je uplatňována strategie komplexního pojištění, takže naši klienti se nemusí obávat – pokud mají pojištěný majetek, ať už nemovitost, domácnost, nebo mají sjednané havarijní pojištění – jsou vždy kryti i proti škodám způsobeným vichřicí.

Wüstenrot pojišťovna hradí nejen náklady za poškozený majetek, ale i náklady na čištění a odstraňování škod. V případě, kdy je dům nebo byt zničený tak, že se v něm nedá bydlet, může se náš klient spolehnout, že nezůstane na ulici. Wüstenrot pojišťovna za něj uhradí přiměřené náklady na přechodné ubytování až po dobu 6 měsíců. Klient tak má možnost ve velmi zatěžující situaci bez existenčních problémů vyřešit otázku svého dalšího bydlení.

Co dělat při pojistné události

Wüstenrot pojišťovna doporučuje klientům, kterým vichřice poškodila majetek, aby co nejrychleji oznámili škodní událost pojišťovně. Nejoperativnější je škodu nahlásit telefonicky. Na nahlašování škod máme zřízenou speciální telefonickou linku. Pojištěný by měl udělat opatření, aby se rozsah škod nezvětšoval, například aspoň provizorní zakrytí střech, aby majetek ještě víc nepoškodil déšť nebo sníh. Pokud to situace dovoluje, poškozené a zničené věci je vhodné nechat na místě až do obhlídky pracovníkem pojišťovny, případně zhotovit několik fotografií.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená