FinExpert.e15.cz

WINTERTHUR: Světluška rozdělila nevidomým téměř 11 milionu korun

Nadačního fondu Českého rozhlasu rozdělil v rámci 4. ročníku na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým 10 913 145 Kč.

Světluška, dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, rozdělila v rámci 4. ročníku na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým 10 913 145 Kč. Rozhodla o tom grantová komise složená z řad dobrovolných odborníků. „Jsme rádi, že Světluška již čtvrtým rokem spojuje ty, kteří potřebuji pomoci a ty, kteří to mohou změnit,“ uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Dlouhodobým a generálním partnerem projektu Světluška je společnost Winterthur. V roce 2006 přispěla na jeho realizaci darem ve výši 2 000 000 Kč. „Partnerství se Světluškou je pro nás velmi důležité a jsme rádi, že můžeme prostřednictvím tohoto projektu pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují. V úspěšné spolupráci chceme pokračovat i v letošním roce,“ říká ředitel PR a komunikace společnosti Winterthur Marek Zeman.

Světluška podpořila 148 žádostí jednotlivců a projektů neziskových organizací na rok 2007. Mezi podpořenými jsou mimo jiné projekt Osobní asistence dětem občanského sdružení Okamžik, rehabilitační pobyty společnosti pro hluchoslepé LORM rozvíjející dovednosti lidí postižených ztrátou zraku i sluchu a projekty Středisek rané péče, které v celé ČR poskytují terénní služby rodinám s kombinovaně postiženými dětmi. Z výtěžku 4. ročníku sbírky Světluška pořídila vodícího psa Aleně S. z Prahy, přispěla na pořízení speciální pomůcky Martině K. z Kadaňského Rohozce nebo Jaroslavě D. z Českých Budějovic, podpořila řadu nevidomých dětí v rozvoji hudebního talentu, např. Jakuba Š. z Trojanovic zakoupením klarinetu a Ráchel S., aby mohla studovat na hudebním gymnáziu Jana Nerudy se zdravými dětmi.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Patronkou projektu je Aneta Langerová. Světluška pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti. Přispívá na speciální pomůcky jako jsou mluvící počítače i optické lupy, na vodicí psy, osobní asistenci pro zrakově postižené děti integrované do běžných škol. Podporuje zrakově postižené studenty. Financuje projekty, které rozvíjí talent a tvořivé schopnosti lidí se zrakovým postižením.

CELKOVÝ VÝTĚŽEK 4. ROČNÍKU SBÍRKY SVĚTLUŠKA SE VYŠPLHAL NA 10 514 410 KČ.

Kromě tradičního sbírkového dne  "KDY SVÍTÍ SVĚTLUŠKY"  k tomuto číslu přispělo také vydání benefičního singlu  s PÍSNÍ  PRO SVĚTLUŠKU , kterou v srpnu nazpívala Aneta Langerová a nevidomý Radim Vojtek. Během jediného dne, 19. září, bylo prodáno na 15 000 ks CD.

Do sbírky se zapojilo 5 000 Světlušek - dobrovolníků ze středních a vyšších škol, domů dětí a mládeže, skautů a středisek volného času, kteří v kostýmech Světlušky nasbírali do zapečetěných lucerniček rekordních 5 753 155 Kč.

4. ročník projektu Světluška vyvrcholil 16. listopadu benefičním koncertem ANETA PRO SVĚTLUŠKU.  Večerem provázel Jaroslav Dušek s Alenkou Schutovou, stipendistkou Světlušky.  Milými hosty patronky projektu Světluška, Anety, byli Hradišťan a Jiří Pavlica, Michal Hrůza s kapelou a především nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu: Roberto Lombino, Sára Kaliášová, Tomáš „Ray“ Kramosil, Pěvecký soubor Školy Jaroslava Ježka, Ráchelka Skleničková a Radim Vojtek, který si zazpíval s Anetou i Hradišťanem.  Koncert v tomto roce opět živě přenášely Česká televize na programu ČT 1 a Český rozhlas 1- Radiožurnál.  Diváci a rozhlasoví posluchači posílali Světlušce po celou dobu koncertu a také v následujících dnech dárcovské SMS a přispívali přímo na sbírkové konto 99999 99999/0100. Prostřednictvím koncertu se podařilo shromáždit pro nevidomé více než 3 miliony korun, a to i přesto, že stopáž koncertu byla oproti loňskému televiznímu přenosu poloviční.
 
V průběhu roku se konala řada doprovodných charitativních akcí, které podpořily sbírku Světluška. Za všechny bychom rádi zmínili v České republice poprvé otevřenou "KAVÁRNU POTMĚ", kterou Světluška otevřela na  Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a která se záhy stala jedním z nejnavštěvovanějších festivalových míst.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená