FinExpert.e15.cz

Winterthur se stal generálním partnerem projektu Světluška

Společnost Winterthur se stala generálním partnerem sbírky Světluška, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Jedná se o další aktivitu v charitativní oblasti, ve které se Winterthur angažuje.

„Světluška je oporou těm, které osud postavil před nelehkou výzvu – naučit se žít ve tmě. Světluška provází děti a dospělé s těžkým zrakovým postižením na jejích cestě k samostatnosti,“ říká generální ředitel Winterthur pro Českou republiku a Slovensko Petr Žaluda a dodává: „Charitativní činnost je pro Winterthur samozřejmou součástí našich aktivit. Vzhledem k naší vedoucí pozici na trhu považujeme za správné se o náš úspěch rozdělit s těmi, kteří to potřebují.“

Sbírka Světluška je otevřená všem těžce zrakově postiženým lidem v České republice. Přispívá na speciální pomůcky jako jsou mluvící počítače nebo optické lupy, na vodící psy či osobní asistenci pro zrakově postižené děti, podporuje zrakově postižené studenty a snaží se rozvíjet jejich talent. Od srpna 2003 se do sbírky zapojilo více než 12.000 dobrovolníků a přes 600.000 dárců. Patronkou sbírkového projektu Světluška se stala zpěvačka Aneta Langerová, která každoročně vystupuje se svými hosty v rámci benefičního koncertu „Aneta pro Světlušku“.

Vedle projektu Světluška spolupracuje Winterthur více než šest let s Nadací Křižovatka. Ta vybavuje české nemocnice přístroji Babysense II, kterými lze kontrolovat pravidelnost dechu u malých dětí. Přístroje slouží k monitoringu dechu dětí do tří měsíců od narození. Právě v tomto věku může totiž u dítěte dojít k nepravidelnému dýchání či úplné zástavě, což souvisí se syndromem náhlého úmrtí novorozence.

Winterthur se angažuje i v domovském Švýcarsku, kde podporuje handicapované sportovce, sponzoruje mimo jiné basketbalové týmy vozíčkářů.

Winterthur se angažuje také v dalších oblastech firemní filantropie. Od roku 1985 se ve švýcarském Wildhausu odehrávají crash testy, které organizuje Winterthur ve spolupráci s německou společností DEKRA. To, co původně začalo jako snaha dvou firem o zajištění zdroje dat pro analýzu dopravních nehod, se za dvacet let vyvinulo v rozsáhlou platformu pro setkávání odborníků z oblasti bezpečnosti automobilové dopravy.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená