FinExpert.e15.cz

WINTERTHUR POJIŠŤOVNA: Objem aktiv meziročně vzrostl o 21 %

Winterthur pojišťovna zaznamenala výrazný nárůst objemu spravovaných aktiv. K 30. září 2006 dosáhl jejich objem 4,549 miliard Kč, v meziročním srovnání jde o nárůst o 21 %. Tohoto výsledku bylo dosaženo především díky intenzivní spolupráci se zaměstnavateli v oblasti příspěvků na životní pojištění.

Winterthur pojišťovna v letošním roce pokračuje v dynamickém růstu a posiluje své postavení na trhu. Objem aktiv pod správou se za poslední rok zvýšil o 21 % a k poslednímu zářijovému dni činila jejich celková hodnota 4,549 mld. Kč. Pozitivní výsledek představuje i 9,3% nárůst zisku pojišťovny. Ke konci třetího čtvrtletí  překonal hranici 156 milionů Kč.

„Pro tento rok jsme si stanovili jako jeden z cílů udržení vysoké dynamiky růstu Winterthur pojišťovny. Meziroční nárůst objemu spravovaných aktiv o 21 % dokládá, že kvalita našich produktů splňuje očekávání klientů,“ řekl generální ředitel Winterthur pro ČR a SR Petr Žaluda. „Velkou pozornost věnujeme spolupráci se zaměstnavateli. Příspěvky na penzijní připojištění a životní pojištění jsou stále oblíbenější formou benefitů nabízených zaměstnancům a zájem o ně poroste i do budoucna,“ dodal Petr Žaluda.

Na výsledky pojišťovny navazuje i Winterthur penzijní fond, který potvrdil svou pozici největšího fondu na trhu dle spravovaných aktiv. Objem aktiv pod správou ke konci září 2006 dosáhl 28,7 miliard Kč. V porovnání se stejným dnem roku 2005 jde o nárůst o 12,5 %.

Pojišťovna Winterthur stále rozšiřuje nabídku pojistných služeb. V červenci představila nový pojistný produkt Comfort Plus, který nemá při porovnání nabízené šíře připojištění na českém trhu konkurenci. Jeho hlavními parametry jsou flexibilita kombinace jednotlivých složek pojištění a jednoduchost sjednání. Pojištění je navíc možné uzavřít až do věku 99 let.

Od letošního roku nabízí Winterthur pojišťovna také Skupinové pojištění osob. Tento druh pojištění se v zahraničí velice často využívá jako jedna z variant  zaměstnaneckých výhod. Umožňuje sestavit individuální pojistný program pro management společnosti, vybrané skupiny pracovníků nebo všechny zaměstnance, a to pod jednou pojistnou smlouvou. Mezi hlavní výhody Skupinového pojištění osob patří příznivá cena, jež je pozitivně ovlivněna především rozložením rizika a minimální administrativa na straně klienta.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená