FinExpert.e15.cz

Winterthur nabízí skupinové pojištění zaměstnanců

Od března 2006 rozšířila Winterthur pojišťovna svou nabídku pojistných produktů o Skupinové pojištění osob. To je určeno především zaměstnavatelům, mohou jej však využít i různé amatérské sportovní kluby, zájmová sdružení nebo profesní organizace. V rámci Skupinového pojištění osob lze sestavit individuální pojistný program pro management společnosti, vybrané skupiny pracovníků nebo všechny zaměstnance, a to pod jednou pojistnou smlouvou. Firmy mají možnost vytvořit program přesně dle svých specifických potřeb.

Mezi výhody skupinového pojištění osob patří lepší cena, ta je kladně ovlivněna především rozložením rizika narozdíl od jednotlivého pojištění.  Na straně klienta je navíc spojeno s minimální administrativou. Rámcová pojistná smlouva rovněž umožňuje pružně reagovat na jakékoliv změny v personálním obsazení společnosti, pojistku tak lze snadno změnit nebo i zrušit.

Parametry pojištění

Jde o rizikové pojištění sjednané buď na dobu 24 hodin či pouze na dobu výkonu určité pracovní činnosti. Součástí může být i další pojištění:

  • pojištění pro případ smrti
  • pojištění pro případ smrti úrazem
  • pojištění trvalých následků úrazu
  • pojištění denních dávek

Klient má na výběr mezi pojistným krytím odpovídajícím násobkům hrubého měsíčního příjmu zaměstnance a pevně stanovenou pojistnou částkou.

Zajímavá zaměstnanecká výhoda

Pojištění, která sjednává zaměstnavatel pro své zaměstnance, patří mezi zajímavé zaměstnanecké výhody, přestože není v Česku ještě příliš obvyklé. Spíše ho preferuji zahraniční firmy. Zaměstnavatelé by takovouto možnost určitě měli zvážit. A pokud tuto podobnou nabídku má váš zaměstavatel, určitě ji berte.

Pooling

Winterthur pojišťovna zároveň uzavřela smlouvu s americkou společností John Hancoock International Group Program (IGP), která sídlí v Bostonu a má pobočku v belgickém Bruselu, Singapuru a Tokyu. IGP představuje celosvětový poolingový program zastřešující síť největších světových pojišťoven. Pooling je nejvýhodnější instrument pro pojištění zaměstnanců nadnárodních společností, které mají pobočky alespoň ve dvou různých zemích. Základní myšlenkou je snížení nákladů firmy prostřednictvím rozložení rizika mezi země (regiony) s různou rizikovostí. Pooling tak nepředstavuje složitou formu pojištění, jde pouze o zvláštní účet, na který zaměstnavatel zasílá příslušné pojistné. Z účtu jsou hrazeny náklady pojištění a možná plnění pojištěných zaměstnanců. Na účet je připisován dosažený výnos z investované části pojistného a možného přípisu lokálních nebo mezinárodních dividend.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená