FinExpert.e15.cz

Winterthur končí, nastupuje AXA. Pojišťovna a možná i banka

Skupina AXA převzala pojišťovnu Winterthur a můžeme těšit na nové produkty a služby. Přibude našim bankám další konkurence?

Dnešním dnem oficiálně vstoupila na český strh společnost AXA. Ta na konci loňského roku převzala skupinu Winterthur a stala se novým majitelem společnosti Winterthur v České republice. Pro klienty připravuje v letošním roce nové služby a produkty. Do konce roku, případně začátkem roku 2008, hodlá také vstoupit na český trh neživotního pojištění. AXA penzijní fond je druhým největším v České republice a v roce 2006 nadále rostl. Zvýšil se i počet klientů AXA pojišťovny. Svoje vize představila AXA na dnešní tiskové konferenci.

Změny budou příjemné, přijde i banka

Podle generálního ředitele AXA pro Českou republiku a Slovensko Petra Žaludy nejde o změnu názvu z Winterthur na nový název AXA, nýbrž o naprosto novou značku. AXA přinese nové služby i nové produkty, které Winterthur v Česku nenabízel (resp. přestal nabízet), například neživotní pojištění. V této oblasti bychom měli začátkem roku 2008 vidět nabídku pojištění majetku (domácnosti, nemovitosti, povinné ručení, havarijní pojištění apod.) i například pojištění úvěru proti neplacení.

AXA nehodlá nabízet jen pojištění. Podle Žaludy k pojistkám přibude i nabídka hypotéčních a spotřebitelských úvěrů, kreditní karty a možná i bankovní služby, kdy klient skupiny AXA bude mít i tzv. AXA účet pro běžné bankovní transakce. Za tímto účelem AXA v současné době zvažuje koupi banky ve státech bývalého východního bloku, ale je možné, že využije současné platné licence a v rámci tzv. evropského pasu bude nabíze bankovní služby i v České republice. V současné době AXA vlastní banku v Německu, Belgii a ve Francii. AXA chce mít unikátní a jedinečnou banku, která poté bude nabízet služby všem klientům skupiny a pan Žaluda si povzdychl, že kdyby AXA vstoupila do Česka dříve, nepochybně by usilovala o takový unikát, jakým byla eBanka.

Z prvotních změn, které současní klienti pocítí, bude širší možnost investování do podílových fondů, kdy přibude nemovitostní fond (tzv. fond fondů) a v dohledné době bude mít AXA i vlastní nemovitostní fondy a fondy vedené v českých korunách.

Předplacenka a kreditka ke každému penzijnímu připojištění

V listopadu 2006 obdrželi klienti tehdejšího Winterthur penzijního fondu nabídku platební karty a v tom hodlá AXA pokračovat. Každý klient AXA, který si penzijně spoří, dostane unikátní platební kartu. Ta v sobě skloubí dvě funkce. Buď se chová jako předplacená karta, na kterou si předem pošlete peníze a poté s ní můžete platit, nebo může mít funkci kreditní karty s úvěrovým limitem a 45denním bezúročným obdobím. V obou případech však za platbu touto kartou sbíráte benefity ve formě procentních slev. U vybraných partnerů AXA při platbě kartou AXA dostanete slevu a tato sleva se načte na váš účet penzijního připojištění. Současná výše slev se  pohybuje okolo 2 % (např. čerpací stanice Benzina), ale AXA slibuje rozšíření obchodních partnerů i na potravinářské řetězce a další partnery tak, aby běžná platba touto kartou umožnila každému držiteli významně přispět na vlastní účet penzijního připojištění. V současné době za každou platbu touto kartou dostane její držitel zpět formou bonusu na účet penzijního připojištění 0,3 % z transakce. Vydavatelem karty je HVB Bank a je možné, že AXA bude s HVB Bank spolupracovat i na dalších produktech.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

reklama
Josef Novák
2. 4. 2007, 21:46

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená