FinExpert.e15.cz

WINTERTHUR GROUP: Výsledky za rok 2005

Winterthur, který v České republice působí prostřednictvím penzijního fondu a pojišťovny, spravuje v ČR aktiva v hodnotě téměř 30,4 miliardy Kč. Oproti loňskému roku se jedná o nárůst o 14,7 %. Společnosti do nového roku vstoupily s novým názvem, když změnily své jméno z Credit Suisse Life & Pensions na Winterthur.

Winterthur penzijní fond si dlouhodobě udržuje vedoucí pozici mezi penzijními fondy v České republice. K 31. prosinci roku 2005 spravoval aktiva svých klientů v celkovém objemu 26,3 miliardy Kč. V meziročním porovnání se jednalo o nárůst o 12,5 %.

„Na růst aktiv spravovaných Winterthur penzijním fondem má pozitivní vliv jak vysoká úložka našich klientů, tak i velký počet zaměstnavatelů, kteří přispívají svým zaměstnancům na penzijní připojištění,“  řekl Petr Žaluda, generální ředitel Winterthur v ČR a na Slovensku.

Svou pozici na trhu posílila také Winterthur pojišťovna. K poslednímu dni roku 2005 měla pojišťovna ve své správě aktiva v celkovém objemu 4,1 miliardy Kč, tedy o 31,6 % více než na konci roku 2004. Winterthur Asset management je podle informací Asociace pro kapitálový trh (AKAT) čtvrtým největším správcem v oblasti asset managementu.
  
Celkový objem aktiv společností Winterthur v České republice dosáhl k poslednímu dni roku 2005 objemu 30,4 miliardy Kč. Na konci roku 2004 společnosti spravovaly aktiva v objemu 26,5 miliardy Kč, takže se jedná o celkový meziroční nárůst 14,7 %.

Od 1. ledna 2006 se společnost přejmenovala z původního Credit Suisse Life & Pensions na Winterthur. Učinila tak s cílem dále posílit svůj profil, zjednodušit strukturu a podpořit konzistentní globální přítomnost na trhu. „V regionálním měřítku přinese re-branding ještě užší spolupráci v rámci Winterthur Group. To umožní kooperaci při přebírání a sdílení zkušeností a know-how, např. při vývoji a zavádění nových produktů a služeb,“ řekl Petr Žaluda.

Winterthur Group celosvětově zvýšila zisk na 1,1 miliardy švýcarských franků

Winterthur Group dosáhla v roce 2005 zisku ve výši 1,1 miliardy švýcarských franků (CHF), meziročně se tak její zisk zvýšil o téměř 47 %. Meziročně došlo k nárůstu také celkového objemu obchodování a hrubého předepsaného pojistného. Winterthur Group je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě, prostřednictvím penzijního fondu a pojišťovny úspěšně působí také na českém trhu.

Kromě výrazného nárůstu zisku se Winterthur Group v roce 2005 podařilo zvýšit hodnoty také u dalších důležitých ukazatelů. Objem obchodování dosáhl v loňském roce výše 28,3 miliardy CHF a meziročně vzrostl o necelá 3 %.

K mírnému zvýšení došlo také u hrubého předepsaného pojistného. To vzrostlo o 1 % a za celý rok 2005 činilo 31,3 miliardy CHF. Celkový objem spravovaných aktiv Winterthur Group ze 139,6 miliardy CHF ke konci roku 2004 na 153,3 miliardy CHF na konci roku 2005.

Důležitou součástí aktivit Winterthur Group je její působení v České republice. Zde působí jednak prostřednictvím penzijního fondu, který je jedničkou trhu dle spravovaných aktiv, jednak pojišťovny, která patří mezi přední a dynamicky rostoucí pojišťovací ústavy.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená