FinExpert.e15.cz

VZP láká klienty

Na podporu zdraví a prevenci vyhradí VZP letos desítky milionů korun, mimo jiné na očkování proti chřipce či meningokokovým nákazám.

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR začíná od října poskytovat nové výhody a příspěvky na prevenci. Pro 6,5 milionu svých pojištěnců rozšiřuje zejména příspěvky na očkování a rekondiční aktivity. Nově tak tato zdravotní pojišťovna přispěje třemi sty korun na očkování proti chřipce či meningokokovým nákazám, maminky zase dostanou roční příspěvek 500 korun na každé dítě až do 3 let věku, se kterým chodí pravidelně plavat či cvičit.

Bacily nikdy nespí

Nově zavedený příspěvek na očkování proti meningokokovým nákazám mohou využít mladí lidé ve věku od 15 do 19 let. „Na očkování, které jim zajistí imunitu proti nákaze až deset let, mohou získat až 300 korun,“ upřesňuje ředitel VZP ČR Pavel Horák. „Novinkou je také příspěvek ve stejné výši na očkování proti chřipce, a to pro všechny, kterým toto očkování není plně hrazeno ze zákona. Podmínkou obou příspěvků je, aby byl klient u VZP pojištěn nepřetržitě nejméně tři roky,“ vyjmenovává Horák. Při splnění uvedené „věrnostní podmínky“ mají nárok všichni klienti VZP také na příspěvek ve výši 300 korun na očkování proti hepatitidě.

Příspěvky pro rodiče dětí

Příspěvek ve výši 1 000 korun na tuzemské zotavovací pobyty mohou získat rodiče dětí už na pobyt trvající jen pět a více dní. Je určen pro děti od 3 do 14 let s vybranými zdravotními problémy na pobyty organizované formou školy a školky v přírodě pro mateřské a základní školy a pro chronicky a těžce nemocné děti. Současně pro poskytnutí tohoto příspěvku už není třeba předložit potvrzení praktického lékaře pro děti a dorost.

Bezpříspěvkoví dárci – dostanou peníze

Bezpříspěvkoví dárci krve nebo kostní dřeně, kteří jsou členy Klubu pevného zdraví VZP, mohou nově žádat o příspěvek 500 korun. Ten mohou využít na proplacení lékařské prohlídky, která není hrazená z veřejného zdravotního pojištění, a kterou potřebují např. při vstupu do sportovních klubů a družstev. Příspěvek mohou využít i na zaplacení lékařského posudku, nutného pro získání řidičského oprávnění, či pro částečné uhrazení permanentky na opakované cvičení v tělocvičnách a posilovnách, na pravidelné plavání a masáže, či pobyty v solných jeskyních.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená