FinExpert.e15.cz

Výzkum GfK: Nejspokojenější jsou klienti GE Capital Bank

 Nejspokojenější jsou s pobočkami své hlavní banky klienti GE Capital Bank. Přibližně třetina z nich je s pobočkou, kterou navštěvuje nejčastěji, zcela spokojena. Celkově jsou s pobočkami svých hlavních bank spokojeni také ostatní klienti. Hlavní bankou klienta se rozumí peněžní ústav, jehož služeb klient využívá nejčastěji.

 Spokojenost klientů s pobočkami hlavních bank má od dubna 2002 pozitivní trend. Spokojenější s nejčastěji navštěvovanou pobočkou své hlavní banky jsou přitom spíše ženy než muži. Nejkritičtější jsou naopak mladí lidé do 19 let a lidé s vysokoškolským vzděláním.

 Více než polovina (54 %) bankovních klientů považuje za svůj hlavní peněžní ústav Českou spořitelnu. Dalších 14 % bankovních klientů nejčastěji využívá služeb Komerční banky a 11 % ČSOB (bez Poštovní spořitelny).

 Klienty České spořitelny jsou častěji ženy (54 %) než muži (46 %), zatímco v případě Komerční banky je tomu právě naopak (56 % mužů a 44 % žen). Klienti ČSOB (bez Poštovní spořitelny) jsou pak z hlediska pohlaví rozděleni přibližně na polovinu. Z hlediska věku dotázaných převažují u České spořitelny klienti starší 40 let (59 % z celkového počtu klientů ČS), zatímco Komerční bance a ČSOB (bez Poštovní spořitelny) svěřují své finanční prostředky nejčastěji lidé ve věku 20 – 49 let (70 % z celkového počtu klientů těchto bank).

 Když se řekne banka, první, která se respondentům vybaví, je Česká spořitelna (52 %). Na druhém místě, z hlediska první jmenované banky, skončila Komerční banka (22 %) a třetí místo obsadila ČSOB, kterou uvedla na prvním místě více než desetina (12 %) dotázaných.

 Problematiku bankovnictví pravidelně monitoruje, od roku 2002 v měsíčních vlnách, výzkum společnosti GfK Praha „Bank Image“. Nejčerstvější vlna proběhla v listopadu 2002. Dotazování se uskutečnilo formou osobních rozhovorů u reprezentativního vzorku 1 000 osob ve věku od 15 do 79 let vybíraných metodou stratifikovaného náhodného výběru na území celé České republiky.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená