FinExpert.e15.cz

Vyzkoušeli jsme Klíčový plán


Geeky  |  17. 02. 2004 19:54

Peknej clanek. V podstate to je sluzba na prd (coz jsem si mislel).

 

 | 
Miloslav Šimek  |  20. 02. 2004 15:48

Jsem rád, že někdo napsal takový článek. Bylo by dobré si ovšem uvědomit, že takhle to může vypadat nejen u ČSOB. Kdyby vedl rozhovor za ČSOB někdo jiný byla by třeba odezva pozitivnější... kdo ví?
Ono totiž nezáleží až tolik na firmě jako na člověku "poradci". Jeho úkolem je jednat ve Vašem zájmu, ovšem úpřímně řečeno, pokud nejste ve financích zběhlý, NEMÁTE šanci to poznat. Určitý způsob vyvarování se, je dát na doporučení od někoho, kdo penězům trochu rozumí a je spokojen se svým člověkem "poradcem".
Jen opakuji, dobrý poradce je určitě i v ČSOB, Č.spořitelně, OVB, atd. bohužel je tam HODNĚ těch špatných... důležitý je výběr. Pokud máte za poradce toho správného člověka, dokáže Vám udělat i s malými častkami úplné divy!!! Já naštěstí mám skvělého poradce, tedy si to myslím. Pokud někdo víte o "termín.vkladu" nad 3.5% p.a. s 3měs. výpovědní lhůtou při dnešní bídě, dejte vědět. Jsem zvědav, co mi na to řekne.

Zdravim finančníky, Broda

 | 
fotr  |  22. 02. 2004 11:45

To jsou jen kecy, pane Šimek

A jestli ne, tak ať ten zázračný poradce napíše, co by měl klient v modelové situaci uvedené v článku dělat. Třeba vaším prostřednictvím. Podud nejste tím zázračným poradcem přímo vy sám.

 | 
Spasitel  |  24. 02. 2004 09:24

.....ta čestina, alespoň by jste si to po sobě mohl přečíst

 | 
:o)  |  25. 02. 2004 10:01

tyhle reakce na hrubku s hrubkou jsou vazne zabavne...

 | 
danik  |  26. 02. 2004 08:55

No, ty si to po sobe priste taky precti, jazykovedce!

 | 
Pedros  |  27. 02. 2004 10:06

V roce 2003 jsem se v ČSOB byl informovat na finanční plán,

a i když tam mám podnikatelský účet,nebylo se mnou ani zahájeno nějaké jednání ,protože na účtu nebylo 50000Kč.

Ale to je vlastně obraz ČSOB jako takové.Troška lidskosti

by neškodilo. Tímto jsem rád ,že jsem již informován.A asi

jsem o nic nepřišel.

 

 Pedros


 | 
Karel  |  11. 03. 2004 22:21

Na začátku pohovoru mne "klíčový plánovač" ujistil, že celá akce nebude trvat déle jak 15 min. - bylo to uvedeno snad i v nějakých propagačních materiálech. Trvala. Za cca 30 minut /celková doba /, kdy se mne klíčník vyptával, doporučoval nebo cosi hledal (dlouho s ohledem na výsledek) byl vyhotoven můj Klíčový plán.

Klíčník ode mne zjistil tyto informace: čistý měsíční příjem, počet členů a strukturu domácnosti a měsíční "přebytek" hotovosti, věk. Na základě POUZE těchto informací vytisknul tabulky a grafy, které ukazují budoucí odhadovanou hodnotu a rozdíl mezi "neuváženým" investováním a investováním pomocí Klíčového plánu.

A zde je právě jeden ze zakopaných psů. Klíčník se jaksi nezeptal na mé součastné investice a zkušenosti s nimi /preference konzervativního či agresivního stylu investování, odolnost vůdči kolísání hodnoty investice atd./. Předpokládal, že mám peníze uloženy na něčem jako vkladní knížka jakéhosi dříve monopolního ústavu. To se to pak porovnává.

Doporučené produkty: 1. finanční rezerva - fondy peněžního typu + termínovaný vklad cca 50% z uvažované částky 100 000Kč. Velikosti částky se z mého pohledu nedá nic vytknout. Osobně raději volím uložení na běžném účtu z důvodu lepší likvidity. 2. stavební spoření  18 000Kč - tento produkt již vlastním, tak že úročení cca 2% by mne asi nenadchlo. Navíc jsem nebyl upozorněn na poplatky za uzavření smlouvy a poplatky za správu účtu. 3. penzijní připojištění  1 500Kč měsíčně - tento produkt již v omezené míře vlastním. Tento produkt je vhodný pro investory s vyšším věkem, výdělkem nebo jejich kombinací.   4. kapitálové životní pojištění - tento produkt je vhodný pro ty, kteří musí NĚKOHO nebo NĚCO zajistit. To znamená finančně zajistit děti, manželku atd. pro případ mého umrtí /jakož to živitele/ nebo zajistit splácení úvěru, hypotéky atd. z téhož důvodu. 4. podílový fond - zde stručně popsány výhody i nevýhody jednotlivých typů fondů z hlediska výnosu a rizika, Postrádal jsem však informaci o aktuálních trendech výnosnosti typů fondů - při investici do obligací bych asi chybu neudělal, ale pokud bych ivestoval do akciového fondu výnos by byl řádově vyšší. Program také neumožňoval kombinaci více typů fondů - tuším, že tam měli na fondy pouze jednu společnou kolonku.

Klíčový plán předpokládá, že investice bude provedena do produktů skupiny ČSOB. Nelze tvrdit, že produkty skupiny ČSOB jsou nadprůměrně výnosné v porovnání s jinými finančními skupinami.

Osobně si myslím, že doba 30-ti minut je dostatečná na prodiskutování mnoha zajímavých témat, ne však na seriozní posouzení aktuálního stavu investic a následné doporučení dalších investičních akcí.

I když jsem Klíčový plán "ztrhal" kde jsem mohl, dobu strávenou s Klíčovým plánem nepovažuji za "ztracenou" - zamyslel jsem se nad strukturou doporučených investic. Nechci vás odradit. Naopak. Pokud si necháte Klíčový plán vypracovat, můžete zjistit lecos zajímavého nejenom o finančních produktech, ale zejména sami o sobě.

Zkušenosti, na základě kterých jsem psal tento článek jsem získal  na začátku října 2003. Nevylučuji, že od té doby se situace změnila.

 

 | 
Milda  |  26. 03. 2004 08:41

mám dobrou zkušenost s nezávislími finančními poradci, i takoví existují. Těžko se hledají, ale poradí nejen jak uložit volné prostředky, ale i jak získat víhodně úvěr. Hlavně mají "srovnání" mezi produkty a nenabízí mechanicky jen to svoje.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená