FinExpert.e15.cz

Výsledky soutěže Zlatá koruna 2011

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. V roce 2011 se konal již její 9. ročník.
Výsledky soutěže Zlatá koruna 2011

Od začátku soutěže v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. V 9. ročníku soutěžilo 77 finančních společností s 206 produkty.

Nejlepší produkty v 15 kategoriích vybírá Finanční akademie složená z téměř 390 finančních odborníků. Kromě toho uděluje také cenu Novinka roku. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují občany k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností.

Významnou součástí Zlaté koruny je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím internetu a SMS zpráv. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kterou se oceňují nejlepší finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Do veřejného hlasování se v roce 2011 zapojil rekordní počet přes 144 tisíc účastníků.

A nyní již k samotným výsledkům

V hlavní kategorii Novinka roku slavilo letos úspěch povinné ručení. Zvítězilo Povinné ručení NA100PRO s živelním pojištěním a pojištěním nezaviněné nehody Kooperativy pojišťovny. Druhé místo obsadil Fio Běžný účet bez poplatků Fio banky a na třetím místě skončilo 1. Povinné ručení bez povinností s hlášením škody přes smartphone aplikaci České pojišťovny.

V kategorii Účty uspěl nováček na trhu Fio banka se svým Fio Běžným účtem bez poplatků, který odsunul z loňského prvního na druhé místo spořicí účet ING Konto ING Bank. Třetí místo obsadilo eKonto Raiffeisenbank. eKonto se zároveň již poněkolikáté stalo absolutním vítězem v kategorii Elektronické bankovnictví. Druhou pozici obsadila InternetBanka GE Money Bank a třetí místo patří Internetovému bankovnictví mBank.

Své loňské vítězství v kategorii Hypotéky zopakovala Převratná hypotéka UniCredit Bank. Hypotéka Klasik Offset Raiffeisenbank skončila druhá a třetí místo obsadil další produkt UniCredit Bank Hypotéka FLEXI. V kategorii Stavební spoření zvítězila tentokrát stavební spořitelna Wüstenrot s dětským stavebním spořením Kamarád+, druhé místo získal Atraktiv úvěr 3,7 % p.a. Českomoravské stavební spořitelny a jako třetí se umístila Raiffeisen stavební spořitelna s Nízkou hyposplátkou.

V kategorii Úvěry zvítězila také letos Konsolidace půjček od GE Money Bank, druhé místo získala ČSOB půjčka na zelené bydlení a třetí je Rychlá půjčka Raiffeisenbank. V kategorii Platební karty si Zlatou korunu odnáší opět AXA karta, první karta, která spoří na penzi, druhé místo letos obsadila Chytrá karta České spořitelny a třetí je kreditní karta MoneyCard Plus s věrnostním programem bene+ GE Money Bank.

V kategorii Penzijní připojištění zopakovalo loňské vítězství Allianz penzijní připojištění s výnosem 3 %, druhé je Penzijní připojištění Penzijního fondu České spořitelny a třetí příčka patří Penzijnímu připojištění Generali penzijního fondu. V kategorii Podílové fondy odborníkynejvíce zaujalpodílový fond Horizont Invest, který patří do portfolia Conseq Investment Management, na druhém místě skončil ČP INVEST Zlatý fond a na třetím místě fond RentiérInvest společnosti Pioneer. V kategorii Leasing si vítězství letos odnesl Optimal leasing automobilů s flexibilními službami společnosti ČSOB Leasing, která obsadila také druhé místo s produktem Financování se službou VIP likvidace pojistných událostí. Třetí místo patří společnosti Raiffeisen Leasing za CLICK – financování vozů on-line.

V kategorii Životní pojištění, která patří tradičně k nejvíce obsazeným ve Zlaté koruně, zvítězilo stejně jako loni FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny. Na druhém místě je opět PERSPEKTIVA 7 BN Kooperativy pojišťovny, třetí skončilo Rizikové životní pojištění s dividendou UNIQA pojišťovny. V kategorii Neživotní pojištění zvítězilaKooperativa pojišťovna s novinkou na trhu Povinným ručením NA100PRO, další dvě místa obsadila Allianz pojišťovna s Allianz cestovním pojištěním s neomezeným limitem a Allianz majetkovým pojištěním se službou Home Asistance.

V kategoriích produktů určených retailovým zákazníkům se letos prosadily zejména produkty s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka, ať již v podobě nadstandardních výnosů, bonusů anebo nabídky široké škály služeb. Tento trend zřejmě bude pokračovat, zvláště se sílící konkurencí na trhu, i v příštích letech.

Pro podnikatele

Významnou součástí Zlaté koruny je hodnocení produktů pro malé a střední podnikatele. Produkty pro podnikatele nejsou zpravidla středem takového zájmu, jaký by si zasloužily. O jejich větší prosazení v obecném povědomí se soutěž Zlatá koruna snaží a není v tomto směru sama.

Podívejme se blíže na letošní výsledky. V kategorii Podnikatelské účty se letos prosadil nováček na trhu Fio banka. Zlatou korunu získala za Fio Běžný účet bez poplatků – podnikatelský. Druhé je Podnikatelské eKonto Premium Raiffeisenbank a třetí mBusiness Konto mBank. V kategorii Podnikateské úvěry nejvíce uspěla Podnikatelská rychlá půjčka Raiffeisenbank před Investičním úvěrem 5 PLUS České spořitelny a úvěrem TopRevit Wüstenrot hypoteční banky.

Nejlepší Pojištění pro podnikatele podle odborníků nabízí Kooperativa. Opět zvítězilo komplexní pojištění TREND a Kooperativa získala i třetí místo za pojištění pro malé podnikatele a živnostníky Start Plus. Druhé místo patří Pojištění právní ochrany pro soukromého lékaře, lékárníka a veterináře D.A.S. pojišťovny právní ochrany.

V kategorii Leasing pro podnikatele byla nejúspěšnější společnost ČSOB Leasing. Porotu zaujaly nejvíce možnosti, které nabízí její produkt ČSOB Autolease – produkt Flotila a udělila mu Zlatou korunu. Druhé místo patří společnosti ALD Automotive s produktem Full service leasing – varianta All Inclusive a třetí skončila společnost HERTZ LEASE – Archer Sheridan s produktem Premierlease 2011.

I letos byla vyhlášena Cena podnikatelů, o které se rozhoduje na základě veřejného hlasování. Letos v internetovém hlasování nejvíce uspěly banky. První místo obsadila mBanka se svým mBusiness Kontem, druhé místo získal Spořící účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby GE Money Bank a třetí místo patří České pojišťovně za pojištění JISTOTA.

V Ceně veřejnosti letos zvítězilo internetové bankovnictví GE Money Bank Internet Banka, druhé je mKonto mBank a třetí Nízká hyposplátka Raiffeisen stavební spořitelny. Počtem účastníků hlasování 144 101 letošní ročník překonal všechny minulé ročníky. Loni se hlasování účastnilo 143 900 osob, předloni 126 000 osob. Každým rokem vzrůstá i počet produktů, pro které lidé hlasují. Letos to bylo 717 produktů, loni 698, předloni 615.

Všechny oceněné produkty včetně jejich stručného popisu a veškerých parametrů jsou zájemcům k dispozici na serveru www.zlatakoruna.info. Tento server je největším specializovaným serverem finančních produktů. Je zde umístěno téměř 700 produktů z celé současné nabídky na trhu. Návštěvníci mají možnost jednotlivé produkty porovnávat a některé i prostřednictvím on- line prodeje přímo nakupovat.

Výsledková listina Zlatá koruna 2011

Hlavní kategorie

Novinka roku

1. Povinné ručení NA100PRO s živelním pojištěním a pojištěním nezaviněné nehody / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. Fio Běžný účet bez poplatků - podnikatelský / Fio banka, a.s.
3. 1. Povinné ručení Bez povinností s hlášením škody přes smartphone aplikaci / Česká pojišťovna, a.s.

Cena veřejnosti

1. Internet Banka / GE Money Bank, a.s.
2. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku
3. Nízká hyposplátka / Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

Cena podnikatelů

1. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku
2. Spořící účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby / GE Money Bank, a.s.
3. JISTOTA / Česká pojišťovna, a.s.

Kategorie A- Produkty určené retailovým zákazníkům

Účty

1. Fio Běžný účet bez poplatků / Fio banka, a.s.
2. Spořicí účet ING Konto / ING Bank N.V., organizační složka
3. eKonto – Účet za který vám budeme platit / Raiffeisenbank, a.s.

Elektronické bankovnictví

1. eKonto - špičkové přímé bankovnictví / Raiffeisenbank, a.s.
2. Internet Banka / GE Money Bank, a.s.
3. Internetové bankovnictví mBank / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

Stavební spoření

1. WÜSTENROT Kamarád+ / Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s.
2. ATRAKTIV úvěr 3,7 % p.a. / Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
3. Nízká hyposplátka / Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

Hypotéky

1. Převratná hypotéka / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
2. Hypotéka Klasik Offset - hypotéka se zápočtem úspor / Raiffeisenbank, a.s.
3. Hypotéka FLEXI / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

Úvěry

1. KONSOLIDACE PŮJČEK - jedinečná nabídka na českém bankovním trhu / GE Money Bank, a.s.
2. ČSOB Půjčka na zelené bydlení / Československá obchodní banka, a.s.
3. Rychlá půjčka / Raiffeisenbank, a.s.

Platební karty

1. Platební karta AXA - první karta, která Vám spoří na penzi nebo pojistné / AXA Česká republika, s.r.o.
2. Chytrá karta / Česká spořitelna, a.s.
3. MoneyCard Plus s věrnostním programem bene+ / GE Money Bank, a.s.

Životní pojištění

1. FLEXI životní pojištění (s programem InSpiral) / Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group
2. PERSPEKTIVA 7 BN / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
3. Rizikové životní pojištění s dividendou / UNIQA pojišťovna, a.s.

Neživotní pojištění

1. Povinné ručení NA100PRO s živelním pojištěním a pojištěním nezaviněné nehody / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. Allianz cestovní pojištění s neomezeným limitem / Allianz pojišťovna, a.s.
3. Allianz majetkové pojištění se službou Home Assistance - pojištění domácnosti / Allianz pojišťovna, a.s.

Penzijní připojištění

1. Allianz penzijní připojištění s výnosem 3% / Allianz penzijní fond, a.s.
2. Zajištění na stáří u Penzijního fondu České spořitelny / Penzijní fond České spořitelny, a.s.
3. Penzijní připojištění se státním příspěvkem / Generali penzijní fond, a.s.

Podílové fondy

1. Horizont Invest / Conseq Investment Management, a.s.
2. ČP INVEST - Zlatý fond / ČP INVEST investiční společnost, a.s.
3. Rentier Invest - Inteligentní portfolio pro život / Pioneer Asset Management, a.s.

Leasing

1. Optimal leasing automobilů s flexibilními službami / ČSOB Leasing, a.s.
2. Financování se službou VIP likvidace pojistných událostí / ČSOB Leasing, a.s.
3. CLICK – FINANCOVÁNÍ VOZŮ ON-LINE / Raiffeisen - Leasing, s.r.o.

Kategorie B – Produkty určené malým a středním podnikům

Podnikatelské účty

1. Fio Běžný účet bez poplatků - podnikatelský / Fio banka, a.s.
2. Podnikatelské eKonto Premium / Raiffeisenbank, a.s.
3. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

Podnikatelské úvěry

1. Podnikatelská rychlá půjčka / Raiffeisenbank, a.s.
2. Investiční úvěr 5 PLUS / Česká spořitelna, a.s.
3. TopRevit / Wüstenrot hypoteční banka, a.s. 

Pojištění pro podnikatele

1. TREND / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. Pojištění právní ochrany pro soukromého lékaře, lékařskou praxi, lékárníka a veterináře / D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s.
3. START PLUS / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Leasing pro podnikatele

1. ČSOB Autolease – produkt Flotila / ČSOB Leasing, a.s.
2. Full-service leasing - varianta ALL INCLUSIVE / ALD Automotive, s.r.o.
3. PREMIERLEASE 2011 - Hertz Lease Full service leasing / HERTZ LEASE - Archer Sheridan, s.r.o.
 

Zdroj: Zlatá koruna

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená