FinExpert.e15.cz

Výsledky soutěže Multiservis Obchodník roku 2004

Závěrem minulého týdne byly vyhlášeny výsledky jedenácti kategorií ocenění Multiservis Obchodník roku 2004. Absolutním vítězem se stal obchodní řetězec Tesco, který zároveň obhájil loňské prvenství v kategorii Hypermarkety.
Výsledky soutěže Multiservis Obchodník roku 2004

Vítěze v deseti kategoriích ocenění Multiservis Obchodník roku 2004 volila v průběhu srpna a září odborná porota složená z expertů působících v oblasti státní správy, finančních institucí, médií i dodavatelských firem v oblasti českého obchodu. Porotci, kteří hodnotili nominované obchodníky podle široké škály kritérií, zvolili nakonec v jednotlivých kategoriích následující vítěze:

Klepněte pro větší obrázek


Poslední, jedenáctá kategorie, byla věnována hlasování veřejnosti. V období od počátku června do konce září letošního roku odevzdalo známku jako ve škole prostřednictvím SMS nebo hlasování na internetu svému obchodníkovi 31 801 spotřebitelů – celkem odeslali spotřebitelé 73 327 známek. Vítězem v hlasování veřejnosti a nositelem titulu „Nejoblíbenější obchodník roku 2004“ se stal prodejce elektroniky Datart International.

V letošním roce se jednalo o druhý ročník ocenění udělovaného nejlepším obchodníkům. Tato anketa si postupně vydobývá prestižní renomé – samotní obchodníci úspěch v ní přijali jako ceněnou odměnu a jeden z nástrojů komunikace se zákazníky. Spotřebitelům slouží jako užitečný barometr kvality služeb jednotlivých obchodních řetězců.

Druhý ročník ankety proběhl pod záštitou Hospodářské komory České republiky a Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky. Hlavní cenu ocenění – titul Obchodník roku 2004 – předal v průběhu slavnostního večera ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek.

Cílem organizátorů soutěže ze společnosti Fincentrum Media je získat pro tuto anketu do budoucna podobně zvučné jméno, jako dnes mají ankety MasterCard Banka roku nebo Credit Suisse Zaměstnavatel roku.

Jednotlivé kategorie ocenění Multiservis Obchodník roku 2004 byly sestaveny podle velikosti prodejní plochy obchodníků a podle sortimentu prodávaného zboží. Společnosti byly nominovány na základě údajů časopisu Moderní obchod – odborného mediálního partnera ocenění.

Tesco zvoleno Obchodníkem roku 2004

Společnost Tesco Stores ČR byla v této anketě oceněna hned dvakrát. Již podruhé vyhrála katerogii Hypermarket roku a zároveň získala nejvyšší ocenění Obchodník roku 2004. Společnost u nás provozuje dva odlišné obchodní formáty, kterými jsou hypermarkety a obchodní domy. Ve většině svých hypermarketů nabízí nepřetržitý provoz.

Tesco v nedávné době učinilo několik rozhodnutí, která poukazují na ambice této společnosti stát se leadrem mezi maloobchodními společnostmi na českém trhu. Jedním z nich, byla další etapa snížení cen navazující na projekt „Trvale nízké ceny“ a zavedení Garance nejnižší ceny na deset široce poptávaných druhů zboží. Za zmínku stojí služba bezproblémové záruky vracení zboží bez udání důvodu.

Stovka nezávislých odborníků v soutěži vyhlášené společnostmi Fincentrum a GE Capital Multiservis dále ocenila šířku sortimentu, důraz na kvalitu zaměstnanců včetně možnosti jejich osobního růstu a vzdělávání, spolupráci s dodavateli, český management, manažerský program pro absolventy vysokých škol a také vstřícný přistup k vládním a neziskovým institucím.

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená