FinExpert.e15.cz

Výsledková sezóna

Začalo reportování za minulý kvartál.

Minulý týden patřil opět k těm ziskovým. Nejvíce si z hlavních indexů polepšil Nasdaq Composite, když posílil o 2,6 % na 2140,46 bodu a dosáhl nového ročního maxima. S&P 500 přidal 1,6 % na 1139,82 bodu, zatímco Dow Jones index si polepšil o 1,4 % na 10 600,5 bodu.  Znovu se tak vracíme do starých kolejí, kdy Nasdaq vykazuje vyšší změny než tradiční Dow – v tomto případě vyšší zisky.

Juniper Networks: + 30 %
Pomalu, ale jistě začalo v minulých dnech ohlašování finančních výsledků za uplynulý kvartál. Investoři se soustředili na reporty od Intelu, IBM, Applu či Yahoo!. A nutno dodat, že výsledky buď odhady předčily, či se do nich strefily. Tedy žádný katastrofický scénář nenastal. Tak např. Intel oznámil zisk na akcii 27 centů při obratu 8,74 mld. USD (meziročně +22,1 %) vs. odhady zisk 25 centů a obrat 8,65 mld. USD. Přesto byla prvotní reakce na zveřejněná čísla negativní a akcie padaly.

Podobně to dopadlo i s akciemi Yahoo! či Applu. Portál Yahoo! se musel navíc smířit se snížením doporučením od Smith Barney. Broker nově doporučuje akcie držet na místo předchozího kupovat. Na druhou stranu se dařilo papírům Juniper Networks. Zde investoři dlouho neváhali a v reakci na pozitivní čísla za 4Q vyslali akcie o více než 30 % výše.

Nižší deficit
Dobré zprávy nepřicházely jen od firem, ale také z ekonomiky. Potěšil údaj o listopadovém deficitu obchodní bilance (38 mld. USD vs. odhady 41,6 mld. USD). Nad očekáváním dopadl také trh práce, když počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti činil 343 tis. V pátek pak sérii dobrých zpráv završil předběžný report o lednové důvěře spotřebitelů podle University of Michigan.

Tento týden se naplno rozjede výsledková sezóna. Zveřejňovat budou mimo jiné: AMD, eBay či Microsoft. Naopak klid by měl být na ekonomické frontě.

Doma: býčí nálada
Pražská burza zažila další povedený týden, když si index PX 50 připsal 2,9 % na 684,4 bodu, tedy na 4roční maximum. To ostatně dokazují i ceny jednotlivých titulů: v pátek Erste Bank uzavírala nad hranicí 3400 Kč, KB nad 2500 Kč, Český Telecom blízko 300 Kč a Philip Morris těsně blízko laťky 16 000 Kč. U posledně zmíněného titulu však došlo ke snížení doporučení od společnosti Patria. Ta nově radí akcie prodávat z předchozího držet; cílová cena je stanovena na 15 000 Kč.

 


 

 

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená