FinExpert.e15.cz

Vyřešte nezaměstnanost vlastní ready made společností

(Inzerce) Nezaměstnanost v současnosti sice nestoupá, díky sezónním pracím dokonce lehce klesla.
Vyřešte nezaměstnanost vlastní ready made společností

Nezaměstnanost v současnosti sice nestoupá, díky sezónním pracím dokonce lehce klesla. Neznamená to však, že sehnat zaměstnaní je výrazně lehčí. V určitých krajích stále připadá několik desítek lidí na jedno pracovní místo. V takové situaci může být východiskem založení nové, vlastní firmy a zaměstnání sebe sama a možná i vytvoření nových pracovních míst.

Ráno vstanete z postele, odpoledne podnikáte

Problémem zakládání společnosti v České republice však je to, že nový podnikatel musí přežít mnoho překážek na úřadech v podobě mohutné byrokracie. Situace se nakonec může jevit tak, že stát má zájem o to, aby nikdo nepodnikal a žádná nová pracovní místa nevytvářel.

Existuje však možnost, jak všechny nepříjemné úředníky a několikastránkové formuláře obejít a začít podnikat téměř ihned a bez starostí. Tomuto způsobů se říká ready madespolečnost. Jedná se jednoduše řečeno o koupení již založené společnosti, kterou už předem někdo pro tento účel vytvořil a vystál všechny fronty na úřadech za vás. Pokud se ráno rozhodnete pro takovou společnost, odpoledne už můžete jejím jménem konat první kroky.

Žádné předchozí závazky, ani kostlivci ve skříni

Z podstaty ready made společností vyplývá, že tyto firmy nikdy dříve nepodnikaly, nemají žádné předchozí závazky, nevyvíjely žádnou činnost. Základní kapitál je vždy plně splacen, a to jak u s.r.o. i akciovek. Při každém založení společnosti je zvoleno určité jméno, pod kterým poté firma figuruje. Proto nabídky obsahují vždy více názvů, aby si mohl každý vybrat.

Kromě „obyčejných“ akciovek a s.r.o. jsou v nabídkách firem poskytujících ready made společnosti i další exotičtější druhy. Především z hlediska daňové optimalizace jsou zajímavé offshore společnosti, které mají sídlo v některém z daňových rájů. Další atraktivní formou podnikání je evropská společnost.

Samotným založením firmy však servis nekončí. Svým klientům například Společnosti pro Vás nabízí pronájem zasedačky v centru Prahy pro obchodní jednání, či poskytnutí sídla taktéž v samotném středu hlavního města. Z dalších typů služeb lze zmínit ještě třeba nominee služby – tedy doplnění statutárních orgánů firmy, aby byly splněny všechny zákonné požadavky.

Pokud tedy máte nějaký zajímavý nápad, o kterém jste si vždy mysleli, že by mohl fungovat, ale báli jste se to zkusit, neváhejte. Pracovních pozic ještě určitě nějakou dobu přibývat výrazně nebude, a tak jediný, kdo vám může pomoci k lepší práci, jste vy sami.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená