FinExpert.e15.cz

Výplata vkladů klientů družstevní záložny Unibon na pobočkách GE Money Bank

Praha, 23. července 2012

Vybrané pobočky GE Money Bank jsou od pondělí 23. července 2012 připraveny k výplatě náhrady vkladů pro klienty spořitelního a úvěrního družstva Unibon, které je v likvidaci. Fond pojištění vkladů svěřil GE Money Bank výplatu náhrad klientům likvidované záložny na základě předchozí zkušenosti banky s podobnými operacemi a také díky široké síti poboček. Klienti Unibon budou mít navíc možnost založit si u GE Money Bank běžný účet za zvýhodněných podmínek – na 6 měsíců bez poplatku za jeho vedení.

„Výplata náhrad za vklady klientů spořitelního a úvěrního družstva Unibon, kterou jsme dnes zahájili na našich vybraných obchodních místech, poběží po dobu tří let. Pobočky jsme vybírali tak, aby byly co nejblíže lokalitám, kde měla svá obchodní místa družstevní záložna Unibon,“ říká Marie Petrovová, ředitelka komunikace GE Money Bank.

K výběru GE Money Bank jako vyplácející banky se vyjádřila Renáta Kadlecová, výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů: „Fond pojištění vkladů pověřil vyplacením klientů záložny Unibon právě GE Money Bank díky dobrým zkušenostem z minulosti. GE Money Bank zabezpečila přes svá obchodní místa hladký průběh výplat klientům Union banky, kterých bylo více než 114 tisíc. Stejně dobře si počínala v případě Plzeňské banky či u stále probíhající výplaty klientů Vojenské družstevní záložny.“

V souladu se zákonem o bankách mají klienti družstevní záložny Unibon nárok na výplatu náhrady za vklady do výše 100 % svého vkladu, maximálně však 100 tisíc eur (ekvivalent v českých korunách je aktuálně 2 515 500 Kč). Náhrady budou vyplaceny fyzickým a právnickým osobám, které byly vkladatelem záložny k datu 2. července 2012. Své nároky mohou klienti uplatnit po dobu tří let od data zahájení výplaty.
 

V případě hotovostní výplaty částky vyšší než 50 000 Kč je nutné předem kontaktovat zvolenou pobočku (jeden pracovní den předem pro objednání hotovosti do 500 000 Kč; nad 500 000 Kč tři pracovní dny před požadovaným termínem). Právnickým osobám budou vklady vypláceny pouze bezhotovostním převodem na jiný korunový běžný účet.

GE Money Bank připravila speciálně pro klienty Unibon také možnost výhodnějšího běžného účtu. Získají jej na 6 měsíců bez poplatku za jeho vedení. Pokud navíc klient přivede ještě dva další zájemce, mohou všichni tři získat konto Genius Gratis, které je zcela bez poplatků za vedení účtu.

Bližší informace k výplatám náhrad vkladů mohou oprávněné osoby nalézt na uvedených pobočkách GE Money Bank a na internetových stránkách
www.gemoney.cz/ge/cz/1/zakaznicky-servis/unibon 
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená