FinExpert.e15.cz

Vymizí z malých měst úplně pobočky bank?


Chce se mi říct - žádná škoda. Dnes je téměř vše možné zařídit přes Internet, tak k čemu pobočku. A v nějakých těch výjímečných případech se prostě dojede do toho města, stejně tak většina lidí jezdí na nákupy a do práce. Takže pobočku v obchodním centru (s otevírací dobou i v sobotu a v neděli) považuji za jedno z nejlepších řešení. Rozhodně lepší, než pobočka otevřená jen po-pá 9-15, kam se zaměstnaný člověk nemá šanci dostat.

Od velkých bank je ale rušení lokálních poboček poměrně nerozumné. Je to jedna z posledních hranic před malými (a levnými) bankami. Ostatně takový ten pohyb ode zdi ke zdi je velkým bankám typický. Nejdříve poplatky vyhnaly lidi z poboček, aby zjistily, že nemají jak jim nutit další služby, tak se je zase snaží na pobočky dostat. Teď malé pobočky ruší, až zjistí, že jim lidé z malých vesnic utíkají, budou je zase zakládat.

Franšíza je určitě jedna z možností, ale pro banky nebezpečná v tom, že pokud to nebude výhradní činnost frašízanta, tak jim může postupně odlákat klienty. Osobně bych viděl pobočku spíše v "mobilním bankéři", který buď na vyžádání nebo dle nějakého "jízdního řádu" za klienty přijede.

 | 
Chrz je neimand  |  26. 09. 2016 09:47

Patrik Chrz a jeho tradiční a rádoby odborné výblitky ze světa financí. Chrz je niemand,který pracuje na ústředně a ve 40 letech se zmohl na malý panelákový byt v Krči zde "radí" v oblasti financí a velkého bussinessu. Chrz mě takhle po ránu vždy příjemně pobaví.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená