FinExpert.e15.cz

Vydrží Nasdaq nad 2000?

Nasdaq zaznamenal pátý ztrátový týden

Minulý týden patřil k těm méně úspěšným. Nejvíce si pohoršil Nasdaq Composite, když ubral 0,8 % na 2037,93 bodu, čímž prolomil 50denní jednoduchý klouzavý průměr. Navíc se jednalo o pátý týdenní pokles v řadě. Mírné ztráty (-0,1 %) pak zaznamenaly oba zbývající hlavní indexy: Dow Jones týden končil na 10 619 bodech a S&P 500 na hodnotě 1144,10 bodu. I nadále platí, že nejvýkonnějším indexem od počátku roku je S&P 500, který má na kontě téměř 3 %.

HP nezklamal
I přes ztráty hlavních indexů nepřicházely v uplynulých dnech ryze negativné zprávy, nicméně širší ochota nakupovat chyběla. Jedinou výjimkou bylo úterní obchodování, kdy indexy rostly. Z technologických akcií se dařilo např. papírům AT&T, které vystřelily o téměř 17 % (na 13,8 USD) v reakci na zprávu o nabídce společnosti Cingular (joint venture SBC Communications a Bell South), která chce převzít AT&T za 41 mld. USD, tj. cca 15 USD za jednu akcii AT&T.

Pokud jde o hospodaření firem, pak potěšil Applied Materials (tržby meziročně vzrostly o 48 %). Nezklamal Hewlett-Packard, když hospodařil v souladu s očekáváním analytiků. Navíc některé společnosti se optimisticky vyjádřily o budoucím vývoji (EMC, Broadcom). To ale nestačilo na růst indexů.

Jako na houpačce
Ekonomika vysílala v průběhu týdne smíšené signály. V úterý překvapila čísla o lednové průmyslové produkci, ve středu zklamal trh nemovitostí, ve čtvrtek naopak potěšil trh práce, aby v pátek zavládla skepse ohledně inflace, když hodnota CPI dosáhla 0,5 % vs. očekávání 0,3 %.

Tento týden nás čekají údaje o spotřebitelské důvěře, data o GDP (čeká se 3,8 %) a index Chicago PMI.

Doma: mírný růst
Minulý týden si tuzemská burza připsala skromný přírůstek (0,4 % na 751 bodů), zejména ve srovnání s předcházejícími týdny. Nedařilo se akciím chemického holdingu Unipetrol. Během týdne papíry Unipetrolu ztratily přes 6 % na 62,60 Kč. Důvodem propadu byly obavy ohledně privatizace, kdy prý Unipetrol neposykuje dostatečné informace.

Dalšího vývoje se dočkal plánovaný odkup Českých radiokomunikací společností Bivideon.  Po té co Komise pro cenné papíry zablokovala tuto nabídku, se Bivideon minulý týden rozhodl ustoupit od svého záměru vykoupit akcie minoritních akcionářů.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená