FinExpert.e15.cz

Výdaje za energii porostou


Adamantium  |  09. 10. 2007 16:56

Otázku berte pouze z ekonomického hlediska. Protože když začne společnost šetřit, cena energie se zvýší, aby se zisky ČEZu udržely na stejné hladině.. Takže ve výsledku žádná úspora..

 | 
jaromir  |  14. 10. 2007 23:15

Ano, stejně argumentovaly i Ostravské vodovody a kanalizace. Lidé začali šetřit a tak zvedli cenu, a jako důvod přímov televizi řekli (jsem to viděl), že většiná nákladů je fixních (že nezáleží na to, kolik kubíků protěče trubkami atd), lidé omezili spotřebu a tak musí zdražit.

Jde jen o to, že kdo bude šetřit, bude potřebovat i míň elektráren a tak se vyprodukuje méně oxidu uhličitého a nebo radioaktivního materiálu, o nic jiného nejde.

Jinak nové počítače jsou čím dál tím náročnější na spotřebu (narozdíl od ledniček například), tedy pokud nevyměnítě stolní PC za notebook, ale v budoucnu si stejně koupíte další notebook, který bude mít větší spotřebu.

 | 
jaromir  |  09. 10. 2007 19:03

By mě zajímalo, který talent dělal tu tabulku, že se mu do ní chtělo napsat 20 hodnot, ale ani u jediné neuvést jednotku (případně do hlavičky), jako cena je nějaká bezrozměrná veličina nebo co?

Co to tady je za talenty?

Tak je to v procentech změny, v korunách (jakých), v eurech a nebo v čem vlastně.

Jako napsat 50 číse, nenapsat jednotku, to je jako ve stylu, najdi si svého průhledného mravence v mraveništi :(.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená