FinExpert.e15.cz

Výdaje si kontroluje jen třetina z nás


ataman  |  23. 04. 2013 09:35

svatá pravda. mělo by se to lidem připomínat častěji. já, když jsem začínal se zapisováním svých výdajů, jsem neušetřil ani korunu. hned po prvním měsíci zapisování jsem ušetřil 4000,- aniž bych se v čemkoliv omezoval. zpětnou analýzou se dají pak nejen omezovat výdaje, ale také zefektivňovat a z vypozovaných souvislostí lépe řídit finanční toky, například na spoření můžu odeslat peníze ihned po výplatě, protože už tak nějak znám, kolik mi zbyde, a nemusím čekat měsíc až jak to opravdu dopadne.

 | 
mobilman  |  23. 04. 2013 12:48

4000 a neomezoval jste se? no monimalne pokud jste za ty 4000 kc koupiil neco co dalsi mesic nikoli tak to uz nejake omezeni bylo. nebo jste snad penize rozdaval?

jinak mohu potvrdit ze sepsat si vydaje a videt cerne na bilem za co utratim ma slusny efekt priste tolik neutratit, ale jiste omezeni v tom rozhodne je - bez omezovani by to jaxi prakticky neslo.

 | 
Reza  |  24. 04. 2013 10:39

No ono je to spíš o tom, že evidence napomáhá si uvědomit za co utrácím a kam všechny ty peníze tečou... Je pak na každém, jak se rozhodne do čeho bude peníze dávat. Kolikrát se mi stávalo, že jsem se na konci měsíce divil "Kam ty všechny peníze šly..." Teď si "vše" no +/- 10 Kč píšu do XLS a vím za co utrácím. Dneska vím, že když chci šetřit, tak musím omezit investice/zábavu a naopak... Ale že by mne psaní si výdajů donutilo ušetřit (např. jak psal kolega 4000,- za měsíc) to ne. Optimalizované výdaje jsem měl už předtím. Co mě donutilo k nějaké obezřetnosti je to, když jsem si vypracoval plán investic/plateb na celý rok a mám před sebou na papíře to, že za 2 měsíce mne čeká doplatek plynu, technická, dovolená... Tak se holt musím trošku uskromnit, abych to ustál...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená