FinExpert.e15.cz

Vybírání zisků

Nasdaq Composite zaznamenal největší týdenní ztrátu od dubna 2002.

Během tří zářijových týdnů (od 1. 9. do 19. 9.) si Nasdaq Composite připsal na konto 5,3 % a už to vypadalo, že další měsíc skončí opět velkým přírůstkem. Nebýt ovšem minulého týdne, kdy Nasdaq oslabil o výrazných 6 % a v pátek uzavíral na hodnotě 1 792,07 bodu.

Jde-li o předběžnou bilanci za září, pak v pátek Nasdaq ztrácel 1 %. Otázkou zůstává, zda se v posledních dvou zářijových dnech (pondělí a úterý) podaří tato ztráta vymazat. Pokud ne, potom se neprodlouží série růstových měsíců na osm; srpen byl sedmý růstový měsíc v řadě za sebou. Podobně jako Nasdaq si minulý týden vedly i další dva americké indexy: tradiční Dow Jones ztratil 3,4 % (na 9 313,08 bodu) a širší index S&P 500 si odepsal 3,8 % (na 996,85 bodu).

Kodak a Cisco
Investoři tak v minulých dnech preferovali jistotu před rizikem, když nevstupovali do nových pozic a raději vybírali zisky. K pesimistické náladě přispěly i zprávy o vývoji amerického dolaru, který se v pondělí podíval na dvouleté minimum vůči japonské měně, či středeční prohlášení OPECu o snížení produkce ropy. Z jednotlivých firem zklamal Kodak, který oznámil snížení dividendy. Akcie Kodaku propadly o 19 % a staly se ve čtvrtek nejvíce ztrátovým titulem indexu Dow.

Na druhou stranu se dalo najít i několik dobrých zpráv. Z ekonomiky např. finální údaj o HDP za druhé čtvrtletí (růst 3,3 % vs. očekávání 3,1 %). Na korporátní frontě potěšilo reportování hlavních brokerských firem, nicméně reakce investorů byly smíšené. Dařilo se také akciím síťaře Cisco Systems po zprávě, že firma odsouhlasila další program zpětného odkupu akcií za 7 mld. USD.

Tento týden bude nabitý zejména ekonomickými reporty; namátkou ISM indexy či další informace o vývoji zatím problematického trhu práce.

Doma: panika u Telecomu
Pražská burza začala minulý týden v bouřlivém stylu. O rozruch se postaraly akcie Českého Telecomu. Ty v reakci na zprávu, že TelSource plánuje prodej 27 % akcií v Telecomu, oslabily o téměř 15 %. Důsledkem toho zaznamenal index PX 50 v pondělí ztrátu 3,5 % (za celý týden pak poklesl o 4,14 %). V dalších dnech se situace kolem Telecomu uklidnila a cena akcií se stabilizovala kolem 280 Kč za akcii. V úterý a ve středu se dařilo ČEZu, když akcie uzavíraly nad hranicí 140 Kč.     

 


   

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená