FinExpert.e15.cz

Všichni chtějí do KB

Nejžádanějším zaměstnavatelem mezi studenty vysokých škol se stala Komerční Banka.

Komerční banka, ČSOB, PricewaterhouseCoopers, KPMG a Nestlé jsou společnosti, ve kterých by chtěli čeští studenti nejčastěji pracovat. Ukázal to letošní ročník ankety The Most Desired Company, kterou každoročně pořádá  mezinárodní studentská organizace AIESEC.

Letos se průzkumu zúčastnilo 1 339 studentů ze 44 českých vysokých škol, kteří odpovídali na tři základní otázky: volili odvětví, ve kterém by chtěli pracovat, činnost ve firmě, kterou by se chtěli zabývat a tři konkrétní společnosti, u kterých by chtěli pracovat.

Celkem 167 firem se objevilo v preferencích dotazovaných studentů více než jednou. Rozhodující pro celkové umístění nebyl pouze počet respondentů, kteří společnost uvedli, ale také v jakém pořadí byly uvedeny. Student byl požádán, aby seřadil společnosti dle svých preferencí – společnost na prvním místě byla obodována třemi body, na druhém dvěma a na třetím jedním bodem.
Nejúspěšnějšími byly Komerční banka (215 respondentů, 466 bodů), ČSOB (168 respondentů, 332 bodů), PricewaterhouseCoopers (154 respondentů, 329 bodů), KPMG (147 respondentů, 315 bodů) a Nestlé (133 respondentů, 280 bodů).

Tradičně nejpopulárnějším odvětvím je  finančnictví (41 % respondentů). Dále to jsou velkoobchod, maloobchod a zprostředkování obchodu (11,1 %), veřejné, sociální a osobní služby (8,3 %), informační technologie a systémy (7,4 %) a potravinářský a tabákový průmysl (6,8 %). Naopak nejméně populární jsou hutnictví (0,1 %) a zpracovatelský průmysl (0,1 %).

Nejvyšší preference, co se týče činnosti ve firmě, má finanční management (18,2 %), marketing a reklama (12,9 %), zahraniční obchod (11,9 %), personální management (10,2 %) a účetnictví (7,0 %). Nejnižší preference zaznamenaly výzkum a vývoj (2,8 %), správní řízení – office management (2,2 %) marketingový výzkum (2,1 %), management výroby (1,7 %).

Zdroj: TZ KB

Jaké byly vaše představy o budoucím zaměstnání? Pokud ještě studujete, chtěli byste také pracovat v Komerční bance? Napiště nám svoje názory.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená