FinExpert.e15.cz

Vše o penzích a důchodové reformě prozradí inovované webové stránky

Praha, 7. března 2012

Penzijní fond České pojišťovny shromáždil aktuální informace k penzijnímu připojištění a plánované důchodové reformě, zpracoval je a srozumitelnou formou je nabízí na webu se snadno zapamatovatelnou adresou www.vseopenzich.cz.

Pilotní verzi stránek spustil Penzijní fond České pojišťovny již loni v květnu. S odstupem několikaměsíční zkušenosti a zejména s ohledem na konkrétnější podobu penzijní reformy se rozhodl pro úpravu stránek spojenou s jejich inovací. Hlavní myšlenka – nabídnout veřejnosti přehledně a srozumitelně informace o reformě – zůstala zachována. „V posledním roce se o penzijní reformě hodně mluví a lidé již pochopili, že zajištění svých budoucích příjmů je dobré podpořit vlastním spořením na důchod. Mají ale problém vyznat se v tom, co je pro ně výhodné, co si mají vybrat a proč. Web www.vseopenzich.cz pomůže se v problematice penzijní reformy lépe zorientovat,“ říká Libor Pergl, ředitel obchodu a marketingu PFČP.

Specializované stránky www.vseopenzich.cz přináší základní přehled a schéma budoucího penzijního systému, odpovídají na často kladené otázky, vysvětlují méně srozumitelné odborné pojmy a sledují aktuální dění související s penzijní reformou i stávajícím systémem penzí.

„V pilotní fázi jsme zjistili, že stránky navštěvují ve velké míře finanční poradci, i ti si potřebují informace k penzijnímu systému ověřovat. Náš web se pro ně stal platformou. Na nových stránkách jsme pro ně proto vytvořili samostatnou sekci, zjistí zde například, co je čeká v souvislosti s novou certifikací prodeje,“ vysvětluje Libor Pergl. Stránky tak třídí informace relevantní pro klienty (potažmo širokou veřejnost) a ty, které jsou určeny profesionálním finančním poradcům.

PFČP je v prostředí internetu aktivní. V loňském roce redesignoval své firemní stránky a uspěl s nimi v hlavním žebříčku ankety Web Top 100. Novinkou loňského roku je rovněž zpřístupnění účtu penzijního připojištění online. Na tzv. Klientském portálu (www.klientskyportal.cz) lze nejen nahlížet na aktuální výši naspořených prostředků, ale zároveň obsluhovat svůj účet či sjednávat doplňkové služby. Speciální stránku má PFČP i pro poradce, pro které je k dispozici internetový nástroj PePA (Penzijní Portálová aplikace).
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená