FinExpert.e15.cz

Vrcholný lyžařský svátek na pamětních medailích

Mimořádné události a pamětní mince či medaile patří neodmyslitelně k sobě. Drahý kov a umělecký design navždy zapíší nezapomenutelné okamžiky do paměti lidstva. Jedná-li se o premiérovou událost, je důvod o to větší. Mistrovství světa v klasickém lyžování je pořádáno v České republice poprvé a navíc tyto sportovní disciplíny se u nás těší velké oblibě. Není tedy náhodou, že společnost Zlaté Mince – Numismatika přichází i v tuto chvíli s lahůdkou pro obohacení sbírek. Pamětní medaile z ryzího zlata a ze stříbra připomínající Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 však potěší i pouhé příznivce sportu a milovníky designu.

Mistrovství světa v klasickém lyžování otevírá již 18. února své pomyslné brány, přípravy tedy vrcholí. Česká mincovna je však připravena a dvě pamětní medaile k tomuto mimořádnému sportovnímu svátku jsou na světě.

V době, kdy se dobrá investice hledá jen stěží, přijde vhod nabídka medaile z ryzího zlata. Autorem této medaile je Mgr. Petr Horák a rytecky ji ztvárnil Lubomír Lietava. Pamětní medaile z ryzího zlata váží 15,56 g při průměru 28 milimetrů, má hladkou číslovanou hranu. Zájemci zaplatí za tento kousek 15.000 Kč.

Pro skromnější investici je připravena neméně krásná medaile stříbrná o ryzosti 999/1000 Ag. Tato 16 gramů vážící medaile o průměru 34 milimetrů pochází ze stejné designérské a rytecké dílny a je opatřena hladkou hranou.Její cena je 700 Kč.

Obě pamětní medaile vyrazila Česká mincovna v limitované edici pětiset kusů.

Obě medaile nabízí společnost Zlaté Mince – Numismatika v e-shopu na www.Zlate-Mince.cz nebo ve svých prodejnách v Praze (Obecní dům) nebo ve Vsetíně (budova Komerční banky).

Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 je bez nadsázky událostí historického významu. Její úspěch bude měřen mnoha parametry od organizace přes sportovní výkony až po přízeň vyšší moci v podobě počasí. Pamětní medaile však navždy budou připomínat tyto chvíle, jejichž význam možná bude doceněn až později. „Věřím, že Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 bude mimořádným sportovním svátkem, který zanechá v návštěvnících a příznivcích hluboké dojmy. Vzpomínky těch, kdo si koupí pamětní medaili, tak získají ještě další rozměr,“ říká s úsměvem Kateřina Neumannová, olympijská vítězka a prezidentka FIS MS Liberec 2009.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená