FinExpert.e15.cz

Volksbank: Informace pro lid?

Volksbank představuje univerzální obchodní banku se širokou nabídkou produktů a služeb pro cílové skupiny privátních klientů, malých a středních firem. Internetové stránky nedávno prošly kompletní změnou designu, a proto nebude od věci zhodnotit, jaké informace nabízejí.
Volksbank: Informace pro lid?

Pro zájemce hledající informace o službách Volksbank slouží internetové stránky využívající doménu www.volksbank.cz. Nedávno byla změněna celá struktura stránek a prezentace se také oblékla do nového grafického kabátku.

Stránky jsou dobře optimalizovány i pro pomalejší připojení (dial-up), a tak se úvodní stránka načte poměrně rychle. Grafika je jednoduchá a splňuje účel. Hlavním grafickým prvkem je horní lišta, která obsahuje dynamicky se měnící obrázek s finanční tématikou. Chybu vidím v tom, že se po kliknutí na obrázek nelze dostat zpět úvodní stránku. Vedle měnícího se obrázku je v horní liště umístěna reklama na aktuální produkt. V současnoti Volksbank informuje o tom, že za více než 10 minutové čekání na pobočce dostanete 100 Kč. Pokud by podobný systém zavedla Česká spořitelna na svých velkých pobočkách, jistě by se klientům čekání vyplatilo.

Pod horní lištou jsou umístěny odkazy s vyskakovacími menu. Klient se tak jednoduše dostane k cíli – stačí např. najet kurzorem myši na odkaz Produkty a vybrat z nabídky položku Účet. Následně se dostane na nabídku Volksbank v oblasti běžných účtů, s tím, že odkaz Produkty se rozbalí v levém sloupci. Zhruba dvě třetiny úvodní stránky pak zabírají aktuality a možnost výběru jazyka (čeština, angličtina, němčina). Zajímavá je volba stylu stránek – vybrat si můžete mezi Old Style a Corporate Style, přičemž se od sebe liší barvou pozadí celé struktury stránek (Old Style má pozadí bíle, Corporate Style světle hnědé).

Vyhledávání? Ne!

Z nabídky odkazů umístěných pod horní lištou lze vybrat Vyhledávání a zadat do formulářového okna hledané slovo nebo spojení označující finanční produkt či službu. Nevím proč tomu tak je, ale systém vyhledávání má většina českách bank na svých stránkách značně nedoladěný. Nejinak tomu je i v případě Volksbank.cz. Po zadání spojení „běžný účet“ systém na první místě nabídl odkaz na VB fondy, pak výroční zprávu a jako třetí se nabízelo financování šité na míru, které navíc vracelo hlášku „stránku nelze zobrazit“. Zkusil jsem tedy ještě zadat termín „spotřebitelský úvěr“, ale dostalo se mi absolutního neúspěchu – systém nenalezl jediný odkaz.

Brožury: zajímavý nápad

Volksbank připravila brožury a publikace vztahující se k různým tématům, které si můžete nechat zaslat na svoji e-mailovou adresu (odkaz Služby | položka Brožury). Všechny dokumenty jsou ve formátu PDF. Po zadání e-mailové adresy a potvrzení odeslání byla brožura v mé schránce během chvíle. Pozor však na velikost jednotlivých publikací (pohybují se okolo 400 kB), protože by vám mohly zahltit e-mailovou schránku.

Praktický test

Jako v předchozích osmi případech i tentokrát je poslední odstavec věnován praktickému testu, který simuluje hledání informací obyčejným uživatelem-klientem.

První úkol spočívá v tom, nalézt informace o nabídce běžných účtů. To je jednouché – stačí vybrat Produkty | Účty a zvolit hned prvně umístěný odkaz Běžné účty. Horší to je s nalezením sazebníku. Jednotlivé texty nejsou vůbec odkazově provázány, a proto musíte hledat v celé struktuře stránek. Navíc, aby toho nebylo málo, nalezne klient sazebník pouze ve formátu PDF (pod odkazem Služby). Nebo si ho samozřejmě může nechat zaslat e-mailem díky službě Brožury.

Druhý úkol týkající se nalezení informací o termínovaných vkladech je pro běžného klienta stejně lehký jako první. Pro zjištění aktuálních úrokových sazeb ale opět musíte kliknout na Služby | Úrokové sazby.

Číslo infolinky není na úvodní stránce nikde uvedeno a pro informace o kontaktech musí klient kliknout na Kontakt | Volksbank CZ, kde nalezne seznam všech poboček s adresou, e-mailem a telefonem (faxem). Hlavní kontaktní e-mail je umístěn na úvodní stránce ve spodní liště.

Finanční kalkulátory na stránkách nenajdete. Banka na ně asi zapomněla

Volksbank
web:
www.volksbank.cz

+ kvalita informací
+ jednoduché ovládání  
+ brožury

- provázanost textu
- vyhledávání
- finanční kalkulátory

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená