FinExpert.e15.cz

Voda není zadarmo aneb Desatero úsporné spotřeby vody


Jakub  |  04. 09. 2013 14:09

Naštěstí máme studnu, městkou vodu máme přivedenou do kuchyně a do umyvadla v koupelně. Díky tomu platíme za vodu cca 1 000 Kč za pětičlennou rodinu.

 | 
Martin  |  04. 09. 2013 17:47

Velice zajímavé srovnání v 10 bodech: Voda z kohoutku vs. balená voda: http://voda.skrabalek.cz...

 | 
Dan  |  07. 09. 2013 18:56

Tak minimálně bod číslo 2, tedy ten kapající kohoutek je úplná blbost. Protože na penězích neutratíte za kapající kohoutek VŮBEC NIC

Vodoměr jednoduše není schopen změřit odběr velikosti kapání .

Vodoměry jsou rozděleny do několika tříd přesnosti a podle ní měří minimální průtok: Třída A: 60 l/hod Třída B: 30 l/hod Třída C: 15 l/hod

Přičemž na měření vody z vodovodu se většinou používají třídy A, některé byty mohou mít použity třídu B, třída C se pro měření vody pro bytové účely nepoužívá.

Kapajícím kohoutkem proteče maximálně 1 litr za hodinu. S těmi "až 60 litry než člověk přijde z práce" autor opravdu trošku uletěl... V běžném bytě jsou většinou 2-3 kohoutky (kuchyně, koupelna + někde i malé umyvadlo na WC). Takže i kdyby všechny kapaly maximálně, vodoměr to nemá šanci změřit.

Každopádně i tak doporučuji si v případě kapání vyměnit těsnění v baterii. Ne kvůli (nezměřitelné) spotřebě, ale hlavně kvůli tomu, že neustálý zvuk kapání je stresující a hlavně u vany, pokud do ní bude měsíce nebo roky neustále kapat kohoutek, tak se mohou vytvořit cesty z vodních usazenin, které mohou trvale poškodit povrchovou vrstvu vany.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená